Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

Odcinek ulicy Katowickiej, który ma zostać przebudowany jest częścią drogi DW 938, czyli decyzję o remoncie oraz wszelkie koszty z nim związane ponosi  Wojewódzki Zarząd Dróg. Miasto jednak w tej kwestii również chce zabrać głos, gdyż przebudowa drogi o takim natężeniu ruchu wiąże się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców przez Cieszyn przejeżdżających, a także mieszkających na terenie Cieszyna.

- Na chwilę obecną nie ma jeszcze przygotowanych planów, w jaki sposób będą poprowadzone objazdy w czasie remontu – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie – jednak jeżeli już plany tych objazdów się pojawią, będą one skonsultowane z władzami Cieszyna. Na chwilę obecną można stwierdzić, że w początkowej fazie prac na ulicy Katowickiej będzie się odbywał ruch wahadłowy, jednak na późniejszych etapach droga ma być całkowicie zamknięta.

Objazdy będą kwestią problematyczną, ponieważ ulica Katowicka jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w Cieszynie. Objazdy nie będą dotyczyły więc tylko i wyłącznie Cieszyna, ale dotkną również sąsiednie gminy. Ciekawym aspektem jest poprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych, które będą kierowały się w stronę Katowic, Wodzisławia Śląskiego, czy też Jastrzębia-Zdroju. Z jednej strony najkrótszym objazdem będzie puszczenie ruchu wszystkich pojazdów przez teren Pogwizdowa (gmina Hażlach), jednak może okazać się, że praktyczniejsze okaże się skierowanie na Pogwizdów tylko i wyłącznie samochodów osobowych, w czasie kiedy ciężarówki pojadą na drogę S-52 i tam na węźle w Skoczowie odbiją na drogę na Katowice.

Na chwilę obecną można prowadzić jednak tylko i wyłącznie spekulacje, gdyż plany objazdów przygotowane nie są. Ich opracowanie leży w gestii Wojewódzkiego Zarządu Dróg, jednak będzie on musiał się porozumieć z gminami, które zostaną przez objazdy dotknięte oraz z Komendami Policji, które również w tym wypadku mają sporo do powiedzenia.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-17 11:43:51
bronek91: Do wyborów drogowcy zdążą????
2018-02-17 11:53:23
sugi: Mam nadzieję, że wywalą te tiry na ekspresówkę i to już na początku prac.<br />Jakoś nie widzę ruchu wahadłowego z tirami w kolejce do świateł
2018-02-17 15:59:34
krokusik: Tiry na ekspresówkę. Po to między innymi ta droga została wybudowana. Panowie wójtowie gmin mających w swoim obrębie drogę 938. Dlaczego nie walczycie o ograniczenie ruchu dla tirów?
2018-02-18 09:56:50
e-instal1: Kierunek na Wodzisław Śl. czy Jastrzębie-Zdrój to ten sam kierunek redaktorku
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: