Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustrońska Jesień Muzyczna 2006

Z powodu ogłoszonej Załoby narodowej - spektakl "CYGAŃSKA MIŁOŚĆ" odbędzie się w terminie późniejszym - 1 grudnia 2006

 

 

Już po raz siódmy różnorodną  muzyką wypełni się w listopadzie sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury "Prażakówka" - a to za sprawą Ustrońskiej Jesieni Muzycznej, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.


W sobotę, 4 listopada koncertem fortepianowym Adama Makowicza zainaugurujemy cykl wydarzeń muzycznych. Ten niezwykły artysta, promieniujący nie tylko talentem ale i ciepłem dobrego człowieka, zagra jak zwykle charytatywnie, a cały dochód  z koncertu  przeznaczy dla dzieci sprawnych inaczej z Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu. Dzieje się tak już od 1999 r. a wypełniona po brzegi sala świadczy o potrzebie słuchania Mistrza , jego impresji jazzowych i błyskotliwych dowcipów. Pianista o ogromnych osiągnięciach technicznych grający z wielkim uczuciem, czaruje słuchaczy nie tylko niepowtarzalnym stylem gry ale i wyjątkową osobowością, łącząc skromność z poczuciem humoru i fantazją. Uczestnictwo w koncercie fortepianowym pana Adama to wielka radość duchowa i ładunek pozytywnej energii a także uwolnienie drzemiących w nas - widzach - dobrych myśli i reakcji. Obcując przez 2 godziny z  muzyką jakże inną od codziennej  bogacimy się w sposób niewymierny w żadnych jednostkach liczebnych - bogactwem naszego wnętrza. To bogactwo jest cenniejsze od jakichkolwiek dóbr, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.


Drugi koncert na który chcę Państwa zaprosić to bardzo lubiana przez bywalców "Prażakówki" wersja przy świecach. W piątek, 10 listopada najbardziej znane i tylko piękne melodie filmowe zagra trio doskonałych muzyków w ciekawym składzie brzmieniowym na wibrafon, trąbkę i kontrabas. Utalentowani studenci ostatniego roku Instytutu Jazzu  Akademii Muzycznej w Katowicach - Bartek Pieszka i Piotr Schmidt
oraz absolwent Wychowania Muzycznego UŚ Wojciech Pieszka - grający na co dzień w Filharmonii Śląskiej, zaprezentują nam utwory miłe dla ucha i serca. Panowie koncertujący z  Jerzym Milianem, Joachimem Menclem czy Jackiem Konopką  wykonają własne interpretacje muzycznych tematów "Czterdziestolatka", "Janosika", " 07 zgłoś się", "Czterech Pancernych", "Moon River", "Love Story" itd.


Kontynuacją koncertów będzie w sobotę, 18.listopada " Jesienny nokturn". Pod tym tytułem kryją się najpiękniejsze piosenki o jesieni z ostatnich kilkudziesięciu lat. Będzie je śpiewał znany ustrońskiej publiczności z ubiegłorocznego koncertu wspomnieniowego o Czesławie Niemenie Joachim Perlik w towarzystwie Ludmiły Małeckiej i pianisty Artura Grudzińskiego.
"Koncert jesienny na dwa świerszcze ...", "Żółty jesienny liść",  "Pamiętajcie o ogrodach", "Jesienne róże", "Kasztany" - to tylko kilka z prawie trzydziestu piosenek, które zabrzmią podczas sobotniego koncertu. A że świetny głos Perlika - wokalisty zespołu "Akt" występującego kiedyś w teleturnieju "Jaka to melodia"-
urzekł swoim brzmieniem wielu słuchaczy, zatem z pewnością będzie to ciekawy i warty udziału Państwa koncert. Piosenki śpiewane przez klasyków polskiej sceny muzycznej - Marylę Rodowicz, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Piotra Szczepanika, Ewę Demarczyk, Łucję Prus, "Skaldów", "Czerwone Gitary"- usłyszymy w innej interpretacji i wykonaniu. Ale wspomnienia z pewnością powrócą.


Na zakończenie tegorocznej Ustrońskiej Jesieni Muzycznej proponujemy w piątek, 24. listopada musicalowy spektakl "Cygańska miłość". Czy wiecie Państwo, jak wygląda miłość Cyganki? Jest gorąca, gwałtowna, pełna zmysłowych tańców i porywającej muzyki ale zarazem krótka i bezwzględna. Oparty na motywach "Cermen" G.Bizeta  spektakl w wykonaniu wspaniałych solistów operowych- Małgorzaty Lach -
Strąg, Aliny Urbańczyk - Mróz, Teresy Bonk, Witolda Wrony i solistów baletu - Agnieszki Witkowicz, Małgorzaty Szczepary, Mirosława Kalemby, na pewno porwie widzów swoją barwnością i żywiołowością. A ładunek pozytywnej energii w często zapłakanym i smutnym listopadzie jest nam wszystkim bardzo potrzebny.

Wszystkie koncerty w sali widowiskowej"Prażakówki" rozpoczną się o godz. 18.00 Ale na tym nie koniec. Działający prężnie od ponad roku Live Music Club Angel's,  mający swoją siedzibę w naszym domu kultury, oferuje szereg imprez towarzyszących. Będzie to koncert Zbyszka Bałdysa z zespołem ( 11.11.br.), Trio Wojtka Niedzieli (17.11.) i Trio Mariusza Orzełowskiego. Początek godz. 20.30 Różnorodność tematyczna Ustrońskiej Jesieni Muzycznej jest zamierzona i z pewnością Państwo wybiorą coś dla siebie. Zapraszam gorąco.

Dyrektor MDK
"Prażakówka"w Ustroniu

 Barbara Nawrotek - Żmijewska


                                            Ustrońska Jesień Muzyczna

4.11.2006 r.               Recital fortepianowy Adama Makowicza
    sobota                                    koncert charytatywny
godz. 18.00

10.11.2006 r.             Melodie  filmowe - koncert przy świecach na
     piątek                   wibrafon, trąbkę i  kontrabas
godz. 18.00

18.11.2006 r.            Jesienny nokturn czyli najpiękniejsze piosenki
     sobota                  o jesieni w wykonaniu  Joachima Perlika ,
godz. 18.00               Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego

24.11.2006 r.            Cygańska  miłość - spektakl na motywach - odbędzie się 1 grudnia 2006
     piątek                  "Carmen" G. Bizeta w wykonaniu
godz. 18.00               artystów scen śląskich

Bilety na: Koncert  Adama Makowicza - 30 zł.,
                Melodie filmowe - wstęp wolny
                Jesienny nokturn - 15 zł.
                Cygańska miłość -  15 zł.

do kupienia
- w sekretariacie MDK "Prażakówka" Ustroń, ul. Daszyńskiego 28 w godz. 8.00 - 16.00
(tel. 033 854 29 06),
- w Informacji Turystycznej Ustroń, Rynek 2 ( tel. 033 854 26 53)

źródło: organizatorzy
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: