Ustronianki awansowały do finału
Ustronianki rozpoczęły turniej półfinałowy z wysokiego C, pokonując IBIS Pantery Szubin różnicą piętnastu „oczek” – 67:52. Niestety, mistrzynie Śląska w sobotnie południe minimalnie uległy zawodniczkom MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Podopieczne Rafała Filipczyka, Kamili Jędrysik i Marceliny Pali doprowadziły do remisu zaledwie 13 sekund przed końcową syreną, ale w dogrywce ostatnie słowo należało do koszykarek Sokołowa, które ostatecznie zwyciężyły 60:58.
Zawodniczki Siły w niedzielę przystąpiły do decydującego meczu o awans do najlepszej „8”, mierząc się z gospodyniami turnieju – UKS Basket Zgorzelec. Koszykarki stela nie mogły sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia niedzielnego spotkania, bo już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 12-punktową zaliczkę. Co prawda, rywalki zdołały zmniejszyć stratę, ale po zmianie stron Ustronianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie, wygrywając pewnie 65:57, dzięki czemu zajęły 2. miejsce i uzyskały przepustkę do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33