Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustronianki awansowały do finału

Miłe wieści dotarły do nas ze Zgorzelca, gdzie dobiegł końca turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w koszykówce. Zawodniczki Siły Ustroń pokonały w ostatnim spotkaniu gospodynie i awansowały do najlepszej „8” w kraju.

Ustronianki rozpoczęły turniej półfinałowy z wysokiego C, pokonując IBIS Pantery Szubin różnicą piętnastu „oczek” – 67:52. Niestety, mistrzynie Śląska w sobotnie południe minimalnie uległy zawodniczkom MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Podopieczne Rafała Filipczyka, Kamili Jędrysik i Marceliny Pali doprowadziły do remisu zaledwie 13 sekund przed końcową syreną, ale w dogrywce ostatnie słowo należało do koszykarek Sokołowa, które ostatecznie zwyciężyły 60:58.

Zawodniczki Siły w niedzielę przystąpiły do decydującego meczu o awans do najlepszej „8”, mierząc się z gospodyniami turnieju – UKS Basket Zgorzelec. Koszykarki stela nie mogły sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia niedzielnego spotkania, bo już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 12-punktową zaliczkę. Co prawda, rywalki zdołały zmniejszyć stratę, ale po zmianie stron Ustronianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie, wygrywając pewnie 65:57, dzięki czemu zajęły 2. miejsce i uzyskały przepustkę do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: