Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: zmiany w Statucie Uzdrowiska

Podczas październikowej sesji Rady Miasta Ustroń (29.10) radni pochylili się nad zmianą Statutu Uzdrowiska Ustroń. Zmiany dotyczą aktualizacji Zakładów Lecznictwa Uzdrowiskowego, Urządzeń Lecznictwa Uzdrowiskowego i ilości pomników przyrody. Opisano również granice stref ochrony uzdrowiskowej.

Podczas październikowej sesji Rady Miasta Ustroń zaprezentowano wyniki konsultacji społecznych dotyczących zmian w Statucie Uzdrowiska Ustroń. Żaden z mieszkańców nie zdecydował się zabrać głosu, radni przeszli więc do głosowania nad samą uchwałą. Zmiany dotyczą aktualizacji określonych danych – proponowane zmiany dotycząc aktualizacji Zakładów Lecznictwa Uzdrowiskowego, Urządzeń Lecznictwa Uzdrowiskowego oraz ilości pomników przyrody, znajdujących się na terenie Miasta Ustroń. W projekcie uchwały zostały również zaktualizowane numery nieruchomości, na których może odbywać się sprzedaż pamiątek ludowych, produktów regionalnych lub podobnych towarów o podobnym charakterze – wyjaśniała w uzasadnieniu do zmian Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa ustrońskiego Urzędu Miasta.

Jedną z istotniejszych zmian dla mieszkańców są dane dotyczące poszczególnych stref. O ile wcześniej w strefie A nie zostało wyszczególnione, gdzie może być prowadzona sprzedaż pamiątek i wyrobów ludowych, teraz zostało to ograniczone do określonych działek na ulicy Szpitalnej oraz działki w rejonie ulic Sanatoryjnej i Gościradowiec.

Zgodnie z nowym statutem w Ustroniu znajduje się 16 Zakładów Lecznictwa Uzdrowiskowego i 7 Urządzeń Lecznictwa Uzdrowiskowego. Więcej informacji na ten temat zmian w statucie i nowych danych można znaleźć tutaj. Uchwała zmieniająca statut została przyjęta jednogłośnie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: