Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń - stara droga jak nowa

Dobiega końca remont fragmentu ulicy Daszyńskiego w Ustroniu. To kolejny etap modernizacji ciągu drogi od strony Nierodzimia w stronę centrum Ustronia.

W tym roku wyremontowano około 900 metrowy ulicy Skoczowskiej w Ustroniu. To ostatni element realizowanego wspólnie z powiatem przedsięwzięcia tzw. starej drogi od Nierodzimia do Polany. W poprzednich latach remont był przeprowadzany w centrum, powstały ronda, położono nowe nakładki asfaltowe - mówi burmistrz Ustronia, Ireneusz Szarzec.

W tej chwili kończą się prace związane z remontem kanalizacji deszczowej w części ulicy Daszyńskiego. To niewielki odcinek, ale prace z odwodnieniem były konieczne, tam w ogóle nie było kanalizacji deszczowej. Trzeba było poprowadzić odcinek i wyprowadzić do potoku przy ulicy Kuźniczej. Chodzi właśnie o rejon skrzyżowania z tą ulicą. – wyjaśnia Andrzej Siemiński Naczelnik Wydziału Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami UM w Ustroniu. Na odcinku gdzie prowadzone były prace powstał również chodnik. Prace były wykonywane z dotacji, którą miasto co roku otrzymuje z powiatu na utrzymanie dróg pozostających w zarządzie starostwa.

Jak dodaje burmistrz, chciałby w tym roku, wspólnie z cieszyńskim starostwem, dokończyć jeszcze remont nawierzchni w Hermanicach. Chodzi o odcinek między ulicą Owocową, a wjazdem do sklepu Spar. Wówczas będzie można powiedzieć, że praktycznie cała stara droga przez Ustroń jest zmodernizowana. - mówi Szarzec.


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-16 20:32:35
adam2302: Cieszymy się wszyscy przeogromnie. Ale co z basenem ?????
2016-08-16 20:38:55
Przepierón: Nie mają gruntu co by basen sie zmieścił, mieli ale jak kiery milionerek chcioł kapke kupić to mu sprzedali i teraz nie mają w całości pore hektarów. Takóm prowadzóm gospodarke, teraz wybudujóm brodzik na Polanie a pływalnie w Lipowcu. W tym mają doświadczenie bo stadion KS Kuźni Ustroń spaprali na starym miejscu a bieżnia mo powstać w Lipowcu czy w Nierodzimiu, tak jakoś sie mi obiło ło usiska.
2016-08-17 00:13:46
adawski25: No super ale akurat w miejscu ktore zostalo ujete na zdjeciu ta nowa stara droga jest nadal...stara.tzn.asfalt nowy faktycznie fizycznie konczy sie na wysokosci bylej juz knajpy bocian a widok ze zdjecia posiada nadal ten sam stary asfalt...takze o jaka tu nowa stara drogie chodzi???
2016-08-17 08:18:53
Przepierón: Dobrze piszesz adawski25, asfalt jest stary , został pocięty i połotany, mie to jeszcze wyglóndo na wiynkszóm fuszerke bo wczora tam jechołech i ta firma już zamiato a krawężników od strony trawnika nie zrobili a wszystko już tam pograbili i na tej \"łoraczynie\" trowe posioli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: