Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - SP2 świętowało

W miniony wtorek (18.10.2011)korzystając z uroków sprzyjającej pogody dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Michejdy w Ustroniu wzięły udział w wycieczce przyrodniczej z okazji Ogólnokrajowego Święta Drzew.

Impreza została zorganizowana przez Komisję Ochrony Przyrody Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Beskid Śląski” w Cieszynie wspólnie z opiekunami szkolnymi, przy udziale Nadleśnictwa w Ustroniu. W spotkaniu z przyrodą wzięło udział 70 dzieci z SP nr 2 w Ustroniu. 

- Rozpoczęliśmy wraz z godziną 9.00 udając się spod szkoły na ulicę Daszyńskiego w rejon legendarnego pomnika przyrody „Dęba Sobieskiego”. Uczniom przybliżona została historia dotycząca zasadzenia tego drzewa. Na miejscu dokonaliśmy symbolicznego pomiaru i ruszyliśmy pieszo na „Małą Czantorię” - wyjaśnia Jan Machała Przewodniczący KOP PTTK Beskid Śląski - Na zagospodarowanym obiekcie Nadleśnictwa w Ustroniu przy rozpalonym ognisku mogliśmy upiec kiełbaski, a następnie wybrane przez opiekunów dzieci w dwóch kategoriach klasowych stanęły do konkursu przyrodniczo- krajoznawczego.

Wśród dzieci w klasach II i III dwa pierwsze miejsca przyznano Oliwii Smyk i Melchiorowi Kaczmarzykowi, na trzecim miejscu uplasował się Stanisław Loter. W kategorii klas V i VI , zwyciężyła  Izabela Ciąpa przed Janem Śliwką i Magdą Porębską. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci materiałów i gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Nadleśnictwo w Ustroniu. Wszyscy otrzymali odznaki z wizerunkiem „pomnikowego” drzewa. Opiekunowie szkolni odebrali z rąk przewodniczącego komisji pamiątkowy dyplom oraz materiały promocyjne ufundowane przez Euroregion OLZA. 

- Zdobywający odznakę „Turysta  Przyrodnik  PTTK”,  prowadzeni przez opiekunów: Krystynę Foltyn, Anne Deptę, oraz Grażynę Pilch, mogli dopisać sobie w książeczkach kolejne 14 pkt. - dodaje Jan Machała.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: