Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń, Skoczów i Wisła na podium

Zwycięstwem dla Ustronia zakończył się tegoroczny jubileuszowy Powiat bez Granic. Na drugim miejscu znalazł się Skoczów, na trzecim miejscu podium stanęła Wisła.

Dziesiąty „Powiat bez granic” przeszedł już do historii. Tym razem impreza odbyła się na obiektach sportowych w Ustroniu. W programie imprezy znalazły się takie dyscypliny jak: mini piłkę nożna chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych, tenis stołowy szkół podstawowych i gimnazjalnych, siatkówkę plażową szkół ponadgimnazjalnych oraz trójbój sprawnościowy. Prócz rywalizacji drużyn w konkurencjach przewidzianych w ramach imprezy, nagrodzono też gminy, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym w roku 2009 tym razem na trzecim miejscu znalazł sie skoczów, na drugim Brenna, a najlepszymi sportowcami okazali się mieszkańcy Goleszowa. Nagrodzono też sportowców i trenerów – zwycięzców plebiscytu „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Większość konkurencji rozegrana została na stadionie sportowym Kuźni – Ustroń. W czasie zmagań sportowych młodzieży – rywalizowali też urzędnicy w ramach Spartakiady Samorządowej organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza“. Urzędnicy musieli zmierzyć  się z wbijaniem gwoździ równocześnie trzymając filiżankę z kawą, biegiem z hula-hopem, rzutami ringo na kij i biegiem z teczką.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny, tym razem już jubileuszowy, cały powiat może się spotkać na tak wspaniałej, sportowej imprezie. Sport i kultura fizyczna oraz zdrowa, sportowa rywalizacja to dobre zagospodarowanie wolnego czasu. Cieszę się że jest wśród nas tylu sportowców. Powiat bez granic to wielkie, powiatowe święto sportu – stwierdził Czesław Gluza, starosta cieszyński.

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary i medale. Nagrodzeni zostali zwycięzcy całej impreza, ale również poszczególnych kategorii.

Zobacz fotoreportaż>>>

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: