Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń rozpoczyna sezon!

Przed nami jedna z największych imprez w Ustroniu. Miasto inauguruje sezon uzdrowiskowy. Będzie głośno i kolorowo a wydarzenia toczyć się będą w kilku miejscach.

Już w najbliższy piątek 15 czerwca Ustroń inauguruje cykl letnich imprez. Rozpoczyna się Sezon Uzdrowiskowy. To wydarzenia, które oczywiście nie są skierowane tylko dla turystów i kuracjuszy, ale dla wszystkich, bowiem kalendarz atrakcji jest bardzo ciekawy - zachęcają organizatorzy.

W tym roku nie zabraknie wielu akcentów muzycznych. Piątkowe popołudnie o godzinie 18.30 ubarwią muzycznie Kamila Kiecoń i Milena Szypuła. - Tym recitalem dziękujemy dziewczynom za ich udział i promocję Ustronia w kilku telewizyjnych talent show - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki Um w Ustroniu. 
To będzie jednak muzyczne preludium, bowiem już o godzinie 19.00 w amfiteatrze wystąpi z koncertem znana w całej Polsce Orkiestra Kameralna ARTIS a o 20.00 gwiazda - Sound'N'Grace.

Główny dzień otwarcia sezonu to sobota. 16 czerwca organizatorzy zapraszają już na godzinę 11 pod Miejską Bibliotekę Publiczną. Tutaj rozpoczną się warsztaty Ogrody Sztuki. To spotkania z artystami działającymi w ST Brzimy, wystawy plenerowe (malarstwa i fotografii) wkomponowane w otwartą przestrzeń parku znajdującego się przy Bibliotece Miejskiej, warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych (m.in. grafika, akwarela, gwasz i technik mieszanych)

Natomiast po południu o godz. 14.00 spod Sanatorium "Równica" wyruszy barwny korowód. Pół godziny później na rynku odbędą się prezentacje. W korowodzie prezentować się będą szkoły, sanatoria, gestorzy obiektów noclegowych i turystycznych. Następnie o godz. 15.00 oficjalne otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego na ustrońskim rynku. Wystąpią Estrada Regionalna „Równica”. Później czas na kabaret - czyli grupa K2. O godzinie 18.30 gwiazda wieczoru - Tercet Egzotyczny. Na pewno będzie to energetyczny koncert. Oprócz tego równolegle na rynku będą stoiska naszych sanatoriów i miast partnerskich - dodaje Kaźmierczak.

Niedziela to o 6 rano Invicta Bieg 66 - Dookoła Doliny Wisły. O 11 natomiast rozpoczyna się Festiwal na Styku Kultur. Czyli jarmark, kiermasz rękodzieła, koncerty zespołów z miast partnerskich. A przede wszystkim pokazy kulinarne. Dobrego jedzenia nie zabraknie, bo na rynku będzie gotowany gulasz. Ale będą jego dwie wersje. - Polska i węgierska. Będzie można spróbować obu dań i porównać, który bardziej nam do gustu przypadł. Po południu o 15.00 na rynku wystąpi zespół Holeviaters.

Wstęp na wszystkie wydarzenia kulturalne jest darmowy, jednak ilość miejsc w amfiteatrze jest ograniczona. Patronat nad imprezami objął Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl

JB

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-13 19:40:18
kzaleskir@gmail.com: Jestem przedsiębiorcą i chcialem zapytac gdzie nalezy sie zglosic w Ustroniu aby moc sprzedawac podczas tych imprez towarzyszacych otwarciu sezonu?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: