Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: przedsiębiorcy przeciwni stawkom za wywóz śmieci

Grupa przedsiębiorców z Ustronia, której członkowie prowadzą swoje firmy w budynkach częściowo zamieszkałych, wystąpiła do Rady Miasta z wnioskiem o zmianę w kalkulacji stawki za wywóz śmieci. Chcą płacić wyłącznie za odpady wytwarzane przez mieszkańców nieruchomości.

Zmiana ta pozwoliłaby im podpisywać indywidualne umowy z firmami wywożącymi nieczystości. - We wniosku poruszono również kwestię uchwalenia wyższej stawki podatku od nieruchomości oraz braku decyzji odnośnie zwolnienia z tego podatku z uwagi na panującą pandemię - czytamy w odpowiedzi, którą radni spod Czantorii będą zatwierdzać na najbliższej sesji Rady Miasta.

Ustroński magistrat przeanalizował bazę właścicieli nieruchomości z 2019 i 2020 roku. Na jej podstawie orzekł, że proponowane zmiany nie mają uzasadnienia. - Pojawiały się przypadki, iż właściciele niektórych nieruchomości, w których prowadzone są restauracje, pokoje gościnne czy pensjonaty (o powierzchni przekraczającej 100, a nawet 300 metrów kwadratowych) deklarowali (oprócz osób zamieszkałych w nieruchomości) tylko jeden pojemnik o pojemności 110 litrów na miesiąc na odpady z prowadzonej działalności gospodarczej. Co działo się z resztą (...)? Prawdopodobnie były oddawane w strumień odpadów komunalnych od mieszkańców z danej nieruchomości (...). W związku z takimi sytuacjami to mieszkańcy całej gminy ponosili koszty odbioru odpadów - podkreśla Rada Miasta.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-27 08:16:04
Szantrapa: Szanowna Rado Miasta Ustroń, a kto ponosi opłaty za wczasowiczów którzy zapełniają miejskie kosze na śmieci ? Czyż nie jest tak, że pobieracie opłatę uzdrowiskową, a koszty wywozu śmieci z miejskich koszy przerzucacie na mieszkańców? Chcecie mieć wczasowiczów, pobieracie od nich podatki to ponoście ich koszty "śmieciowe" .
2021-05-27 14:19:57
św. Patryk.: opłaty za śmieci to tylko wierzchołek góry lodowej INFLACJI, a ta to pokłosie 500+ i innych wyborczych parówek władzy - pretensje to sobie naród może mieć ale do elektoratu PiS
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: