Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - prace ruszyły

Rozpoczęły się prace przy modernizacji obwodnicy Ustronia. Remontowanych będzie około 5 kilometrów drogi wojewódzkiej 941. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Już w marcu informowaliśmy o planowanych robotach. Te jednak dopiero w ubiegłym tygodniu się rozpoczęły. Zobacz materiał Obwodnica Ustronia do remontu

Remont rozpoczął się w środę, 18 bm. tuż po odbiorze tymczasowego oznakowania. Remontowany będzie odcinek liczący 4745 metrów długości tej drogi, od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską do skrzyżowania z ul. Wiślańską w Ustroniu.
- wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak tłumaczy Adrian Zniszczoł, kierownik budowy firma M-Sil­nice A.S., która realizuje inwestycję, prace w pierwszym etapie trwać będą od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do przejazdu kolejowego w stronę Wisły. Włączamy w ten etap dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Ustroniu Polanie. Frezujemy nawierzchnię bitumiczną, wykonujemy pobocza, na chodnikach wymieniamy nawierzchnię z kostki brukowej. Nowa warstwa ścieralna na tym odcinku planowana jest w okolicach 2 czerwca – mówi. Każde prace niosą ze sobą ryzyko utrudnień, ale jak zapowiada kierownik - będziemy możliwie je minimalizować. Na odcinku między 'światłami' obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Wówczas, jak zapowiada Zniszczoł, zapowiadają się większe utrudnienia. Te prace są planowane na 6 czerwca.

W weekendy drogowcy nie będą blokować jezdni, aby nie tworzyć korków. Wówczas trwać będą prace na poboczach. Na jezdni, gdzie nawierzchnia będzie sfrezowana, również będzie można jeździć. Jest oznakowanie w tych miejscach, ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę i zakaz wyprzedzania. Apeluję, aby zwracać uwagę na te znaki i rozważną jazdę – dodaje Zniszczoł.

Remont będzie kosztował niespełna 4,8 mln złotych. Umowa przewiduje, że zakończy się 31 lipca 2016 r.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: