Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: pożar domu

W środę (25.11) wieczorem w Ustroniu doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Paliła się elewacja i altana. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak straty oszacowano na ok. 30 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w Ustroniu na ulicy Konopnickiej o 20:06. Ratownicy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do akcji gaśniczej. Pożarem objęta była elewacja ocieplonego budynku wraz z przyległą altaną – ogień nie przedostał się do wnętrza budynku. Strażacy odłączyli gaz i prąd i podali dwa prądy wody – jeden w natarciu i jeden w obronie, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Następnie dokonano rozbiórki nadpalonych elementów – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Po zakończeniu rozbiórki elementy przelano wodą. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pod kątem obecności gazów pożarowych. Nie stwierdzono zagrożenia. Ratownicy włączyli dopływ gazu, gdyż ta instalacja nie uległa uszkodzeniu. Gorzej przedstawiała się sytuacja z instalacją elektryczną – to prawdopodobnie jej zwarcie doprowadziło do pojawienia się ognia. Straty zostały oszacowane na ok. 30 tysięcy złotych. Na miejscu pracowało 8 zastępów w sile 37 strażaków z PSP i OSP.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: