Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń planuje rewitalizację miasta i pyta o opinię

Miasto Ustroń przystąpiło do pracy nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji. Mieszkańcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji z Ustronia mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do planu i odpowiedzieć na pytania w przygotowanej przez urząd ankiecie.

Ankieta, która jest dostępna tutaj, ma pomóc w przygotowaniu planów związanych z rewitalizacją miasta - W związku z przystąpieniem przez Miasto Ustroń do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, zwracamy się z prośbą o pomoc we wskazaniu tych terenów naszego miasta, które powinny zostać objęte procesami rewitalizacji. Badanie sondażowe pomoże także wyłonić propozycje rozwiązań rewitalizacyjnych dla miasta. Zgodnie z obecnymi wymogami ustawowymi, prosimy o wskazywanie terenów zamieszkałych. Dane są pozyskiwane anonimowo. Wyrażone przez Państwa opinie i sugestie będą ważnymi wskazówkami, dotyczącymi oczekiwanych kierunków zmian w mieście – informuje ustroński magistrat.

Plany rewitalizacji do 2030 roku to nie tylko inwestycje i pozyskiwanie różnego rodzaju dotacji, ale również realne wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Dlatego w ankiecie padają pytania o miejsce, który respondent opisuje (podział na osiedla) oraz o problemy, z jakimi można się tam zetknąć (np. bezrobocie, akty wandalizmu, patologie społeczne, słaby rozwój handlu). Pojawiają się również pytania o dostosowanie oferty kulturalnej oraz o dostępność usług. Następnie można wskazać, jakie działania naszym zdaniem należy podjąć w celu usunięcia problemów i poprawy jakości życia. Ostatnie pytanie to możliwość podzielenia się z urzędem dowolnymi przemyśleniami, sugestiami i pomysłami.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: