Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń nagrodzi zasłużone nauczycielki

Na najbliższej sesji ustrońscy radni podejmować będą uchwały dotyczące przyznania wyróżnień "Za zasługi dla Miasta Ustronia". W tym roku otrzymać je mają cztery nauczycielki: Bogumiła Czyż-Tomiczek, Józefa Kubica, Iwona Kulis oraz Zuzanna Sikora.

Bogumiła Czyż-Tomiczek to była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, a także pomysłodawczyni i współzałożycielka zespołu Estrada Regionalna "Równica". Dzięki jej staraniom otwarto pierwszą w mieście salę komputerową, była także inicjatorką powstania pierwszej Rady Rodziców.

Józefa Kubica z kolei to była wicedyrektor SP1, a także inicjatorka wielu akcji społecznych. Szczególną opieką otoczyła dzieci z niepełnosprawnościami oraz pochodzące z rodzin o niskim statusie materialnym. Organizowała też szkolenia dla nauczycieli dotyczące rozpoznawania emocji u najmłodszych i lepszego komunikowania się z nimi.

Z "jedynką" związana jest też Iwona Kulis - to była dyrektor, a obecnie wicedyrektor tej szkoły, która jest też współautorką serii podręczników do edukacji wczesnoszkolnej. Przyczyniła się też do powstania pierwszej w Ustroniu pracowni robotyki, współpracowała też ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można Inaczej".

Z kolei ze Szkołą Podstawową numer 3 związana jest czwarta wyróżniona - Zuzanna Sikora to była wicedyrektor placówki, która w latach 60. ubiegłego wieku brała czynny udział w pracach Komitetu Budowy Szkoły w Ustroniu-Polanie. W 1985 roku natomiast przeniosła się z "trójki" do "jedynki", gdzie także sprawowała funkcję wicedyrektor. Po przejściu na emeryturę działała w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Uchwały w sprawie przyznania im wyróżnień zostaną podjęte na sesji Rady Miasta Ustroń, która została zaplanowana na 30 marca. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-24 08:54:04
alouette: Piękna inicjatywa w czasach, kiedy nauczyciele są powszechnie pomiatani. Należy dostrzegać wybitne jednostki w tym zawodzie i otaczać je szacunkiem.
2023-03-25 14:54:13
Jędruś :/: Dziwi tylko, że w innych ustrońskich szkołach nie znaleziono wybitnych pedagogów...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: