Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń na plusie

Radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ustronia zatwierdzili sprawozdanie finansowe Miasta Ustroń wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2012 oraz udzielili absolutorium dla Burmistrza Miasta Ustroń za 2012 rok.

Decyzja przyszła im nader łatwo, gdyż sprawozdanie wykazało, iż po raz pierwszy od 2007 roku udało się uzyskać nadwyżkę budżetową. W 2012 roku dochody Miasta przekroczyły wydatki. Udało się też uzyskać dużą nadwyżkę operacyjną wynikającą z dochodów i wydatków bieżących. Po podsumowaniu rachunków Miastu pozostało ponad 5 milionów złotych wolnych środków. Choć niestety część nadwyżki pochłonęła przedłużająca się akcja zimowego utrzymania dróg, to 3 miliony zostały przeznaczone na spłatę w całości jednego z kredytów.

Po raz pierwszy od kilku lat Miasto nie zaciągnęło żadnego debetu na bieżące wydatki. Na koniec grudnia Miastu pozostało 12 milionów 800 zł zadłużenia, co jednak jest na skalę kraju i powiatu bardzo optymistyczne. Zwłaszcza zważywszy na to, że część zadłużenia wynika z tego, iż nie spłynęły jeszcze refundacje unijnych projektów, na które zostały już wydane środki. Na przykład drugi rok Miasto czeka na refundację projektu związanego z pijalnią wód. Niektóre projekty unijne nie zostały natomiast zgodnie z wcześniejszym planem rozpoczęte.

- Nie rozpoczęcie tych projektów nie oznacza, że coś zostało źle zaplanowane, ale że jesteśmy na liście rezerwowej – wyjaśnił Burmistrz Ireneusz Szarzec. Po odczytaniu sprawozdania i doprecyzowaniu wyjaśnień radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium.

(indi) 

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: