Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: Inwestycja za półtora miliona gotowa

Wczoraj (23.06) oddano oficjalnie do użytku po gruntownej modernizacji i rozbudowie ul. Lipową na Poniwcu . Wartość zadania wyniosła dokładnie 1 541 829,10 zł brutto zł brutto.

W ramach prac wykonano odcinek około 0,5 km drogi w pełnej konstrukcji o powierzchni 2 782,99 m2 wraz z kanalizacją deszczową. Ponadto, wykonano przebudowę kolizji z sieciami gazową i teletechniczną.

Konstrukcja drogi obejmowała: wykonanie stabilizacje gruntu cementem gr. 25 cm, wykonanie warstwy mrozoochronnej z pospółki gr. 25 cm, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego gr. 22 cm, wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego gr. 7 cm, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 5 cm, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4 cm

- Mimo trudnych czasów Urząd Miasta Ustroń realizuje inwestycje! Nie tylko drogowe – komentuje Burmistrz Przemysław Korcz

Realizację zadania rozpoczęto 12.08.2019 r. a zakończono 19.06.2020 r.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-24 13:07:24
Ebenezer: Popłakałem sie. 500 metrow drogi zrobionej i artykuł na ox. Komentarz burmistrza masakryczny. Najbogatsza gmina w powiecie a on mowi o trudnych czasach. Moze porzadek by zrobil w swoich spolkach miejskich? Ale nie zrobi bo tam kolesie zasiadają
2020-06-24 13:14:48
perykles: #Ebenezer (jeszcze nie doczytałeś Dickensa? A szkoda. Hmm. 500 m. Byłeś kiedyś na tej drodze? Wiesz co to dziś znaczą finanse gminne? Skąd się bierze owo "bogactwo gminy? Gdzie ono teraz jest. Wiesz, ile to jest 1,5 mln złotych? Możesz to porównać do czegoś również ważnego jak inwestycja w miejscu, gdzie zawsze było trudno wjechać i zjechać - nie mówiąc o zimie? Dziś wszystko kosztuje, to raz. Prace toczą się różnie, to dwa. Ale krytykować i płakać ze śmiechu potrafi każdy. Spoko luz, chciałbym widzieć Twoje dokonania zawodowe. Jak się pojawi Wisła, to "jadymy na Bujoka", jak Goleszów to "jadymy na Cieślar", etc. Ludzie! Rzeczy się robią dla naszego dobra. Ja piórkuję.
2020-06-24 13:52:50
Bartosz: I super! Dobrze, że niektórzy widzą plusy i zmiany. A najważniejsze, że turyści przyjeżdżający coraz częściej wybierają Ustroń zamiast Wisły. Inwestycje drogowe na plus! Teraz jeszcze czekamy na koniec remontu ul.Fabrycznej w Ustroniu Dolnym i dokończenie kawałka Cieszyńskiej do Ronda. Oby tak dalej! Obyśmy nie zapomnieli, że to dzięki Nam i dla Nas się robi! Dziękuje, jako mieszkaniec tego miasta! Pozdrawiam serdecznie
2020-06-24 14:01:48
Halos: perykles: Nie przejmuj się takimi marudami. Największymi krytykami publicznych inwestycji, są ludzie, których największą inwestycją było zamówienie mebli z Ikei i ich poskładanie. Czują się wtedy mocni z kanapy ;)
2020-06-24 15:19:55
JanKrzysztofArdanowski: Wiwat, wiwat wodzu nasz! Ty potrzeby Ustroniaków znasz. Łubu-dubu, łubu-dubu... Zgadzam się ze wszystkim przedmówcami. Dobrze, ze się remontuje. To na plus. Pytanie tylko, czy faktycznie 500 metrów drogi to powód na huraopymizm burmistrza? Powód na artykuł? Ja chętnie przeczytałbym o tych innych inwestycjach, o których wspomniał burmistrz... Ktoś ma pomysł o jakich mówi? (tak, wiem trwa wymiana nawierzchni na bulwarach).
2020-06-24 15:33:57
Hammer Boy: Nie rozumiem części z was. Czemu ciśniecie publicznie po komentujących? Każdy ma przecież prawo do własnego zdania. Czytając was wydaje mi się, jabyście wszyscy byli zatrudnieni w urzędzie. Tak, mowa o panach: @parykles, @Bartosz czy @Halos... Zgodzę się z @JanKrzyysztofArdanowski, że inwestycje sa potrzebne. Zgodzę się, ze zdaniem @Ebenezer, że pisanie artykułu o 500m drogi może wzbudzać śmiech, ciekaw jestem co na to doradcy od pijaru p. Korcza... Zgadzam się, że część ludzi zasiadających w miejskich spółkach jest tam "z namaszcenia". Ale zawsze tak było. Nieststy. A co do turystów, nie wiem czy wiecej jest ich w Wisle, czy w Ustroniu. Jeśli ktoś wie, niech zarzuci linkiem. Aaaa i fajnie byłoby poczytać o inwestycjach w mieście Ustroń. Ale bez nachalnej propagandy. Bo umówmy się, dla burmistrza każde otwarcie, każdej "inwestycji" zawsze będzie okazją do wychwalania własnej osoby.
2020-06-24 16:02:57
krzysztof.mm: ebenezer, twój płacz jest na kilometr nieszczery i tendencyjny - zamiast ronić łzy nad i s t n i e j ą c ą nową drogą spróbuj się wzruszyć na przykład setkami milionów złotych wydanych na l i p n e maseczki albo n i e i s t n i e j ą c e respiratory - no i koniecznie daj nam znać jak ci poszło ㋡
2020-06-24 16:05:26
krzysztof.mm: p.s. a co do tematyki materiałów na ox... wskazywanie, że nowa droga w Ustroniu nie zasługuje tu na wzmiankę to w kontekście całej zawartości portalu zarzut [delikatnie mówiąc] i d i o t y c z n y
2020-06-24 17:43:40
Szantrapa: Ciekawa jestem, kto tam taki ważny mieszka, że 1,5 mln do do rowu wyrzucili.
2020-06-24 18:27:05
czesiohill: Ludzie. Mieszkańcy Ustronia.
2020-06-24 19:20:59
stefanbbn: ja z kazdej inwestycji ktora sluzy spoleczenstwu sie po prostu ciesze,kto tam aktualnie w ratuszu rzadzi nie jest istotne bo ta forsa przeszla dla ogolu a nie do prywatnych kieszeni.500 metrow to wprawdzie nie tak duzo ale wszystko sie liczy dla lepszej infrastruktury
2020-06-24 21:21:50
kierowca_bombowca: a 1,5 mln zł można wybudować jeden kilometr autostrady z ekranami a nie "dróżkę polną z odwodnieniem"
2020-06-24 21:32:10
: @kierowca: mylisz się i to grubo - koszt budowy jednego kilometra autostrady to kilkadziesiąt milionów złotych
2020-06-24 22:48:03
politykier: Pomijam, czy wyremontowano tyle metrów, czy kilometrów, moim zdaniem to nieistotne a ważny jest KAŻDY METR i z tego powinniśmy się cieszyć. Niektórym komentującym pragnę przypomnieć, że ten portal porusza tematykę lokalną, a dla sporej ilości miejscowości, części miejscowości, tego rodzaju przedsięwzięcia stanowią wydarzenie. Co do Pana Burmistrza, takiego sobie wybrali Mieszkańcy i skoro oni tak wybrali, z pewnością jest to najlepszy wyborów z możliwych i inni powinni to uszanować, nawet jeżeli uważają inaczej. Prawem każdego włodarza jest podpisywanie się pod każdą inwestycją, jaka przeprowadzana jest za jego kadencji. Tak było, jest i będzie. Co do realiów funkcjonowania samorządów, rozpisywało się już pod innym wątkiem, zatem praktyki również nie powinni dziwić. Co do sytuacji samorządów i ich funkcjonowania, zmiany są możliwe, jednak muszą być wprowadzane centralnie i odgórnie. Pamiętajmy, że wpływ na zachowanie każdego człowieka wywiera system, w jakim funkcjonuje.
2020-06-24 22:56:41
politykier: Ktoś z komentujących poruszył sprawę kosztów budowy kilometra autostrady. Nie wiem, jak jest obecnie, ale pragnę przypomnieć, iż jeszcze całkiem niedawno, za rządów poprzedniej formacji politycznej, w mediach był szeroko omawiany temat budowy autostrad. Z tego, co pamiętam, mogę się nieco mylić, pod względem wysokości kosztów budowy autostrad Polska dystansowała wiele krajów Europy i cenowo zbliżała się/porównywana była z Norwegią, gdzie przez wzgląd na warunki geograficzne budowa dróg stanowi bardzo duże wyzwanie, zwłaszcza pod względem kosztów. Polska ma inne ukształtowanie terenu niż Norwegia. Skąd się mogą brać koszty? Jak dobrze wiemy, im więcej pośredników, tym wyższa cena finalna.
2020-06-24 22:59:11
politykier: Co do ilości pośredników, niektóre samorządy (nie wszystkie i nie odnoszę tego do konkretnego samorządu, tylko do ogółu), praktykę opanowały do perfekcji.
2020-06-25 07:46:51
Halos: Hammer Boy: Nie cisnę po komentujących, bo tak jak Ty uważam, że prawo do komentarza ma każdy. Byle był konstruktywny, a o trudno na tym portalu. Jednak "nasze" ciągle narzekanie na wszystko co się buduje/remontuje jest po prostu męczące. Nie wybielam tutaj urzędników, jednak jak ktoś napisał wcześniej jest to portal lokalny i o lokalnych inwestycjach powinien pisać, to raz, po drugie Burmistrz podpisuje się pod każdą inwestycją, choćby był to remont 5m chodnika.
2020-06-25 08:20:16
respondent_familiady: Brawo, brawo. 500 metrów osiedlowej drogi za 3083 zł za metr w 312 dni, wspaniała inwestycja. No i jeszcze ci eleganccy panowie, rozumiem, że to sponsorzy tej inwestycji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: