Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń i Zebrzydowice pomagają przedsiębiorcom

Nie tylko rząd ale i samorządowcy pomagają przedsiębiorcom. Zapadły już pierwsze decyzje. Jakie rozwiązania zapadły w Ustroniu i Zebrzydowicach?

Burmistrza Miasta Ustroń w zarządzeniu z dnia 6 kwietnia 2020 r w sprawie ustalenia wysokości stawek czynszu za najem i dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Miasta Ustroń, zarządzono obniżkę czynszów o 70% od ceny dotychczasowej.

- Co ważne, nie trzeba składać wcześniej żadnych wniosków, nie trzeba wykazywać żadnej straty, a czynsz i tak będzie obniżony. Dotyczy to nie tylko Obniżki czynszów w lokalach miejskich dla działalności gospodarczej o -70%, ale także obniżki dzierżawy gruntów miejskich, na których działają firmy o -70% - informuje nas Przemysław Wojtasik z UM w Ustroniu.

Przedłużono także terminy płatności czynszów. Termin płatności za kwiecień wydłużono do 25 maja, z kolei termin płatności za maj do 25 czerwca.
To jeszcze nie wszystko, w Ustroniu że nadal trwają prace nad ochroną przedsiębiorców i miejsc pracy. Jednocześnie, burmistrz Przemysław Korcz apeluje do właścicieli prywatnych, komercyjnych przestrzeni, aby także zastosowali te same rozwiązania w sprawie czynszów.

Zebrzydowice
W związku z trudną sytuacją, spowodowaną epidemią koronawirusa SARS-Cov2, Wójt Gminy Zebrzydowice poinformował, że osoby (firmy) prowadzące działalność gospodarczą na terenie gminy (w tym z wykorzystaniem mienia komunalnego), którym wprowadzone odgórnie przepisy utrudniły lub uniemożliwiły prowadzenie działalności, mogą zwrócić się z wnioskiem o:

  • odroczenie płatności podatku od nieruchomości, rozłożenie go na raty lub umorzenie powstałych zaległości podatkowych,
  • odroczenie płatności podatku od środków transportowych, rozłożenie go na raty lub umorzenie powstałych zaległości podatkowych,
  • odroczenie innych płatności (stanowiących dochód gminy) na uzasadniony wniosek przedsiębiorcy.


To nie wszystko, Wójt zdecydował o czasowym zwolnieniu z czynszu, najemców prowadzących działalność gospodarczą w lokalach użytkowych, stanowiących własność gminy. (Więcej, pod tym adresem)

(red)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-07 17:11:19
evo91121: Ustroń obniżka o 70% Bielsko-Biała czynsz za miejski lokal symboliczna 1 zł Giełda wapiennica obniżka 80% a jak wygląda to w Cieszynie ktoś wie? Czy rada jeszcze się nie zebrała i czeka kiedy przedsiębiorcy zaczną likwidować miejsca pracy
2020-04-07 21:43:00
florian: Cieszyn to najgorszy samorząd w regionie. Szybciej doczekasz się kolejnej bezużytecznej ankiety niż realnych, konstruktywnych działań. Mamy przykład z Głębokiej, jak damulka traktuje swoich żywicieli.
2020-04-07 21:53:00
altacet: Dla cieszyńskiej rady najwazniejsza teraz jest ankieta dot.opłat na cmentarzach.Dobrze chociaż,że nie telefoniczna,bo znowu poszlo by 30 tys.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: