Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: burmistrz o turystyce po pandemii

Przemysław Korcz reprezentował Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP na Forum Promocji Turystycznej, które odbyło się wczoraj (7.06) w stolicy.

W forum uczestnicyli przedstawiciele branży turystycznej i lotniczej, administracji rządowej i samorządowej, a także firm eventowych czy Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Prelegenci dyskutowali o bezpieczeństwie turystów w nowej rzeczywistości, a także o tym, że turystyka to też droga do zdrowia - szczególnie w miastach-uzdrowiskach - informuje Przemysław Wojtasik z Urzędu Miasta Ustroń.KR/UM Ustroń

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-08 21:16:25
Sla: Czemu najbardziej ruchliwa turystycznie ulica w Ustroniu ciągle nosi nazwę tego szowinisty Grażyńskiego - antyślązaka i wroga miejscowej ludności?? To nie do pojęcia że wszyscy boją się zmienić nazwę tej ulicy!
2021-06-08 22:25:14
donekT: M. Grażyński był piłsudczykiem związanym z obozem sanacyjnym, dla którego jako PAŃSTWOWCA idea narodowa i poglądy endeckie były obce. W życiu politycznym II RP elementów szowinistycznych możemy dopatrywać się na skraju (marginesie) poglądów narodowych w ONR "Falanga", z którymi Grażyński się nie utożsamiał, a nawet zwalczał (jako wojewoda). Autonomiczne województwo śląskie, którego część stanowił i Śląsk Cieszyński, wbrew nazwie nie stanowiło autonomii, tylko wydzielony w ramach struktury administracyjnej II RP podmiot związany ze specyfiką regionu i w założeniu swych twórców ten projekt prowadził do pełnej unifikacji z II RP. Nie należy mylić ŚLĄSKOŚCI ze ŚLĄZAKOWSTWEM. Twierdzenie jakoby M. Grażyński był szowinistą stanowi kłamstwo.
2021-06-08 22:36:25
Łobibok: Lepiej się nie czepiajcie ul. Grażyńskiego bo zmienią na Dudy, Kaczyńskiego albo Jana Pawła II i będzie po ptokach.
2021-06-09 00:06:34
Sla: Nie donek! Grażyński był szowinistą, i antyślązakiem/ślązakowcem - w naszym przypadku wszystko jedno. W II RP rozpoczęło się masowe wynarodawianie naszej ziemi (nas, Ślązaków), i o tym trzeba w końcu głośno zacząć mówić.
2021-06-09 00:18:19
donekT: Państwowcy piłsudczycy zwalczali szowinizm, dlatego ONR "Falanga" działał w podziemiu. Wynaradawianie w Księstwie Cieszyńskim zaistniało pod austriackim berłem, choć faktycznie, nie była to celowa polityka Wiednia, ale konsekwencja wprowadzonych reform. W II RP zaistniał inny proces, ujednolicenia ludowej śląskiej polskości z tą modelową, preferowaną przez państwo, co faktycznie godzi w nietypowość śląskiej tożsamości.
2021-06-09 08:30:45
renegatt: A co Pan burmistrz ma do powiedzenie o swoich obietnicach wyborczych? Np o basenie miejskim w Ustroniu wg ich wizji. Bo trzeci rok kadencji mija i w tej materii poza zaoraniem istniejącej koncepcji poprzedniej ekipy NIC się nie wydarzyło.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: