Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: będzie uchwała krajobrazowa

Ostatnio informowaliśmy o ostatnich tygodniach na dostosowanie się do Uchwały Krajobrazowej w Cieszynie. W Ustroniu dopiero ruszają pracę w zakresie uporządkowania krajobrazu, jednak sprawa jest coraz bardziej zaawansowana. Podczas październikowej sesji Rady Miasta Ustroń (29.10) radni zadecydowali, że uchwała krajobrazowa ma zostać przygotowana.

Radni z Ustronia podczas październikowej sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie przygotowania projektu uchwały dotyczącej zasad i warunków usytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, czyli uchwały krajobrazowej.

Październikowa decyzja radnych to uchwała intencyjna, która prowadzi do przygotowania treści uchwały krajobrazowej. Gdy powyższe zasady zostaną przygotowane, radni ponownie pochylą się nad tą kwestią, decydując o ostatecznym przyjęciu aktu. Do tego jednak długa droga.

Uchwała podjęta przez radnych w październiku zobowiązuje burmistrza miasta do przygotowania projektu uchwały krajobrazowej. Patrząc na cieszyński przypadek, zapewne proces tworzenia potrwa przez wiele miesięcy. Uchwała krajobrazowa to liczne prace w terenie oraz konsultacje społeczne, tak aby mieszkańcy mieli realny wpływ na wygląd ich miasta — sporządzone regulacje dadzą możliwość uporządkowania chaosu reklamowego w przestrzeni publicznej. Niewątpliwie konieczne są przepisy służące uporządkowaniu i przeciwdziałaniu degradacji przestrzeni publicznej oraz dążące do zwiększenia dbałości o jakość tych przestrzeni na terenie Miasta Ustroń – brzmi uzasadnienie uchwały.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-01 19:56:38
góry: Ładne miasto, także najwyższy czas usunąć reklamy ,większość z nich to firmy czy miejsca które już nawet nie istnieją.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: