Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń a ochrona środowiska

Na czwartkowej (31.01) sesji rady z Ustronia podejmowana była uchwała dotycząca zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To jednak nie jedyne pole współpracy między magistratem a instytucją.

Miasto otrzyma 410 tys. zł na przebudowę kanalizacji przy ul. Katowickiej oraz Bocznej. Jak mówiła skarbnik miasta Aleksandra Łuckoś, projekt przewidziany był w budżecie miasta na 2019 rok, jednak wymaga odrębnej uchwały. Cała kwota zasili kasę miejską jeszcze w tym roku, natomiast spłacana będzie w systemie kwartalnym przez 4 lata. Z uwagi na to, że Regionalna Izba Obrachunkowa złożyła zastrzeżenia co do niektórych pozycji w Wieloletniej Prognozie Finansowej, trzeba będzie zabezpieczyć pożyczkę wekslem własnym in blanco - mówiła skarbnik.

Z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej miasto będzie także współpracować w innym charakterze. Rada upoważniła burmistrza Przemysława Korcza do złożenia wniosku o dofinansowanie z programu "GEPARD II - transport niskoemisyjny. Część 2: Strategia Rozwoju Elektromobilności". Na czym on polega?

Ma on wpłynąć na ograniczenie w mieście emisji gazów cieplarnianych i redukcję zanieczyszczeń pochodzących z transportu. Słowem: ma poprawić jakość powietrza w uzdrowisku.

Dofinansowanie może sięgnąć nawet 100% kosztów, które kwalifikują się do programu, jednak całkowita kwota nie może przekroczyć 50 tys. zł. Oczywiście nie jest to kwota na określone inwestycje (takie jak np. zakup elektrycznych autobusów, czy wybudowanie ścieżek rowerowych i stworzenie systemu rowerów miejskich), a jedynie na opracowanie właściwego planu, który zawierać będzie zarówno diagnozę obecnego stanu rzeczy, jak i wskaże kierunki rozwoju działań.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: