Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: 600 tysięcy na toalety

Kolejna inwestycja w Ustroniu kosztowała miasto niemalże 600 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na kompleksową modernizację 9 toalet dla pensjonariuszy w budynku Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu przy ul. Słonecznej. W ramach zadania zmodernizowano również toaletę dla personelu.

Modernizacja polegała na dostosowaniu istniejących toalet do osób niepełnosprawnych ruchowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanepidu. Wymieniono wszystkie okładziny ścian wraz z podłogą oraz z nowymi podłączeniami wodno-kanalizacyjnymi i nową instalacją elektryczną. Zamontowane zostały nowe prysznice oraz wanny przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Są nawet nowe drzwi wejściowe, które gwarantują swobodny dostęp do toalet osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Wymienione zostały też wszystkie umywalki oraz miski ustępowe. Wartość inwestycji wynosi dokładnie 596402,52zł brutto.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-01 19:25:54
venis: No dobra toalety muszą być. Ale miasto Ustroń ma mało Toalet ogólnodostępnych. A dużo jest turystów gdzie mają chodzić czy tylko do małej piwniczki pod Ratuszem?? W kawiarniach tylko dla klientów a nie zawsze masz czas na picie kawy.Np. Spaar za miastem duży ruch ludności toaleta od roku zamknięta! Takiego problemu rada miasta nie widzi to bardzo ważne.
2022-12-01 22:47:16
perykles: Wieczór. Ustroń, oprócz wspomnianej toalety w ratuszu, ma jeszcze dwie w pełni zautomatyzowane i nowoczesne przy ul. Grażyńskiego i przy ul. Hutniczej. W sezonie letnim dodatkowo 10 przenośnych w różnych częściach miasta. Dodatkowo na ul. Nadrzecznej w Centrum Przesiadkowym. Aa vocem Spar: miejsce prywatne - właścicielem jest przedsiębiorca aus silesia ;)
2022-12-02 09:59:22
labraks: czy tylko mi się wydaje że blisko 70 tyś za łazienkę to wchu....?!?! i nie sprzęty dla osób z niepełnosprawnościami tyle nie kosztują. Czy jest możliwość wglądu w kosztorys? A mówią że samorządy muszą zaciskać pasa, prąd wyłączać a tu taka rozrzutność.
2022-12-03 17:32:05
100doła: A czy klozety mają USB ? Czy w haźlu działa WiFi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: