Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Urząd Gminy w Zebrzydowicach zmieni wygląd

W kwietniu tego roku w Zebrzydowicach został ogłoszony przetarg na realizację zadania ''Przystosowanie budynku Urzędu Gminy dla potrzeb osób niepełnosprawnych - dobudowa klatki schodowej z windą'' . Kilka dni temu ruszyły prace związane z przebudową.

Zakres robót obejmuje dobudowę klatki schodowej łącznie z instalacjami wod-kan, c.o., elektryką i budowy szybu windowego do budynku w technologii tradycyjnej, żelbetowo - murowanej. Prace obejmują także wykończenie elewacji : ocieplenie + tynk mineralny.
 Roboty prowadzone są przy czynnym obiekcie  i w związku z tym wykonawca musi również zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Na czas przebudowy petentów czekają drobne utrudnienia, jednak nie są one uciążliwe. Z użytku wyłączony jest fragment parkingu   wraz z jednym wejściem do budynku.

Najbardziej rzucającą się zmianą związaną z dobudową klatki schodowej jest rozbiórka charakterystycznych schodów prowadzących kiedyś do urzędu. W czasie kiedy nie było jeszcze ślubów konkordatowych, były one ulubionym miejscem fotografów do wykonywania zdjęć ślubnych. - trochę będzie żal, schody zawsze były  - mówią mieszkańcy.   Ze względów bezpieczeństwa jednak od  jakiegoś czasu są  one wyłączone z użytku, a teraz zostaną rozebrane

(red)
 

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: