Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uruchomienie linii Skoczów-Pierściec-Kowale-Skoczów

Likwidacja kursów autobusowych na linii Skoczów- Pierściec-Kowale wprowadziła wiele zamieszania i obaw mieszkańców. Dobre wiadomości płyną ze skoczowskiego ratusza - przewozy wrócą...ale we wrześniu.

Pierwsze półrocze 2018 roku wprowadziło wiele zamieszania w Skoczowie i okolicach. Wszystko za sprawą likwidacji kursów autobusowych na linii Skoczów-Pierściec-Kowale-Skoczów. Następnie działalności przewozowej zaprzestała firma TRANSKOM, co spowodowało gwałtowne pogorszenie dostępu do transportu zbiorowego mieszkańców Pierśćca, czy Kowali. 

Kursy były likwidowane, ze względu na małą frekwencję na określonych liniach autobusowych. Jak wskazywały osoby odpowiedzialne za planowanie rozkładów jazdy firmy, dostarczającej usługę z zakresu transportu zbiorowego, trasy autobusów na poszczególnych liniach były nierentowne, w związku z czym zostały zlikwidowane. Początkowo Gmina Skoczów podpisała porozumienie z przewoźnikiem, na mocy którego autobusy miały kursować nadal, jednak porozumienie zakończyło się wraz z zakończeniem działalności przewozowej firmy TRANSKOM.

Mieszkańcy Pierśca, czy Kowali musieli zmierzyć się ze sporym problemem - jesteśmy odcięci od świata, bez samochodu ciężko gdziekolwiek dotrzeć - można było usłyszeć głosy niezadowolenia, jednocześnie wskazujące, że w XXI wieku, taka sytuacja jest niewiarygodna. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, zapewnienie transportu zbiorowego na terytorium gminy, jest jej zadaniem własnym. W związku z realizacją tego zadania, władze Skoczowa podjęły odpowiednie działania, mające na celu przywrócenie dostępu do komunikacji zbiorowej dla mieszkańców Pierśca i Kowali.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Skoczowa i okolic mogą liczyć na lepszą dostępność transportu zbiorowego na określonych liniach — W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców naszej gminy, informujemy, że linia komunikacyjna Skoczów-Pierściec-Kowale-Skoczów będzie uruchomiona od nowego roku szkolnego. Obsługiwać ją będzie firma DAS. Obecnie trwają ustalenia rozkładu jazdy oraz formalności uzyskania licencji. O szczegółach dotyczących rozkładu jazdy oraz możliwości zakupu biletów miesięcznych powiadomimy Państwa po podpisaniu umowy z Przewoźnikiem – poinformowały władze Skoczowa na swojej stronie internetowej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-06 18:50:29
bronek91: No, to do tego czasu resztki klienteli zapewni sobie alternatywne środki transportu. Pozostaną ewentualnie korzystający z obowiązkowej oferty edukacyjnej.
2018-08-08 21:49:56
kerim777351: Co z pozostałymi liniami po Transkomie?? Czy wiadomo kto przejmie dowóz młodzieży vdo szkół?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: