Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uroczystości rocznicowe pod pomnikiem w Pogórzu

W sobotę 24 sierpnia o godz. 13.00 w Pogórzu przy ul. ks. St. Gawlasa (Stara Droga) złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 202 Pułk Piechoty. oraz 1 batalion 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Pogórzu. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów upamiętniających 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Pogórza, uczniowie, żołnierze, strażacy i liczni przedstawiciele władz lokalnych i państwowych.Wśród przemawiających był proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu ks. Ignacy Czader, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, zastępca burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki i sołtys Pogórza Andrzej Rodenko. Na zakończenie uroczystości odsłonięto tablice na ścieżce edukacyjno - historycznej, upamiętniające wydarzenia związane z walką o niepodległość na Śląsku Cieszyńskim i Żywiecczyźnie. Organizatorami uroczystości było Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza i Rada Sołecka. Fot. Piotr Górecki
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-24 20:39:39
donekT: Kwestia do rozważenia, w 1939 roku agresji na Polskę dokonali NIEMCY czy pozbawieni jakiejkolwiek narodowości (lub narodowości każdej poza niemiecką) NAZIŚCI??? Tak nawiasem, czy ANTIFA nie powinna poprzeć uroczystości, w końcu POLSKA JAKO PIERWSZY KRAJ ZBROJNIE PRZECIWSTAWIŁA SIĘ NIEMIECKIM NAZISTOM. Jako ciekawostkę pragnę przypomnieć, iż ostatni nazistowscy obrońcy Kancelarii Rzeszy w roku 1945 byli FRANCUZAMI. Może warto o tym przypomnieć STARSZYM W RODZIE. Co więcej, Oskar Schindler brał udział w organizowaniu PROWOKACJI GLIWICKIEJ i swoje wcześniej zrobił już w Czechosłowacji, dziś ponoć bohater. Z kolei Claus von Stauffenberg dziś przedstawiany jest w NIEMIECKIEJ PROPAGANDZIE jako przykład ANTYNAZISTOWSKIEJ NIEMIECKIEJ OPOZYCJI. Tymczasem rola i postawa Stauffenberg'a nie była taka, jak dziś próbują sprzedać Niemcy i jego działanie wynikało raczej z innych intencji, niż dziś próbuje się przedstawić. krzysztof-Q, jasper-Q, john-Q & co???
2019-08-24 20:51:11
donekT: PS W związku z prezentowanymi wydarzeniami, warto również wspomnieć o Incydencie Jabłonkowskim, który faktycznie miał być jednym z etapów wstępnych inwazji, jednak NIEMCY w związku z działaniami Wielkiej Brytanii wstrzymali swoje poczynania. W związku, z czym termin uroczystości, jest jak najbardziej na miejscu. Ważnym upamiętnienia miejscem jest także obrona Węgierskiej Górki, starcie nazwano Westerplatte południa. Punkt w Węgierskiej Górce był ważny również ze względu na pewien projekt realizowany w okresie poprzedzającym wojnę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: