Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uroczyste wręczenie odznak przyrodniczych

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie zdobyli odznaki przyrodnicze PTTK. W dniu 20 grudnia 2022 roku tym spośród uczniów, którzy odznaki zdobyli, wręczył je Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Ślaski”,w Cieszynie.

W klasie pierwszej prowadzonej przez Aleksandrę Juroszek, dzieci odebrały odznaki Tropiciel Przyrody w stopniu brązowym. Nieco starsze, z klasy drugiej prowadzone przez Jolantę Sztwiertnię – Pobiegło otrzymały odznaki srebrne Tropiciela Przyrody. Na koniec klasa IV, której opiekunem jest Joanna Gawlas, odebrała odznaki Turysta Przyrodnik w stopniu mała brązowa.
- To wyróżnienie w związku z wycieczkami przyrodniczo – krajoznawczymi odbytymi w tym roku na terenie Beskidu Ślaskiego – wyjaśnia Machała.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich było uczestnictwo w konkursach ze znajomości poznanych wcześniej na wycieczkach gatunków roślin, drzew i ptaków. Jako że jest to okres przedświąteczny wszyscy zostali zwycięzcami i każdy otrzymał pamiątkowe materiały promocyjne Nadleśnictwa Ustroń i Starostwa Powiatowego.

Nie zabrakło też odznak wyższych stopni zdobytych przez nauczycieli. Odznakę Dużą Turysta Przyrodnik w stopniu brązowym odebrała współpracująca od kilkunastu lat z Komisją Ochrony Przyrody Aleksandra Juroszek.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: