Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uroczysta sesja Rady Miasta Skoczowa za nami

Wczoraj (16.10) w Teatrze Elektrycznym spotkała się na sesji skoczowska rada miasta. Było to spotkanie zamykające kadencję samorządu 2014-2018.

Na samym początku sesji Przewodniczący Rady Miasta Rajmund Dedio zaprosił na scenę organizatorów turnieju piłkarskiego BoskoCup: ks. Marcina Pompera oraz radną Joannę Dudę – Michalak, a także Przemysława Góreckiego, który w ostatniej edycji turnieju otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza. Rozgrywki odbywają się rokrocznie od stycznia 2009 roku i uczestniczą w nich ministranci z parafii żywieckich i cieszyńskich. Zmagania dzielą się na cztery etapy: turniej halowy, turniej letni na boiskach trawiastych, zgrupowanie kadry najlepszych zawodników oraz mecz o superpuchar pomiędzy najlepszą drużyną turnieju halowego i letniego. Na zakończenie sezonu organizowana jest uroczysta gala.  Gratulacje dla organizatorów przekazał Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

W części dotyczącej sprawozdań i raportów z działalności omówione zostały takie zagadnienia jak gospodarka niskoemisyjna gminy w latach 2016-2017, działalność spółki Sko-Eko (wraz z prezentacją dotyczącą podsumowania modernizacji oczyszczalni ścieków), sport i kultura fizyczna w Skoczowie, czy podsumowanie dotyczące realizacji zadań oświatowych w minionym roku szkolnym. Dodatkowo, poruszono także zagadnienia dotyczące Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholizmu lub narkomanii oraz pomocy socjalnej dla uczniów gminy.

Po krótkiej przerwie rada przeszła do głównego punktu obrad, jakim było uchwalenie statutu gminy Skoczów. Co ważne, projekt został przyjęty przez aklamację. Prace nad nim trwały bardzo długo, gdyż pierwsze sugestie dotyczące zmiany pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Przewodniczący Rajmund Dedio skomentował wynik głosowania- bardzo serdecznie Państwu dziękuję. Tego punktu najbardziej się bałem w czasie całej kadencji. Cieszę się, że nowej Radzie dajemy gotowe narzędzie i mogą zastanawiać się, co zmieniać w gminie, jak ma ona funkcjonować, a nie wracać do takich formalnych spraw. Statut to takie prawo jazdy, przepisy, według których mamy się poruszać w pracach Rady Miejskiej.

Podczas kolejnych głosowań zajmowano się zmianą regulaminu przyznawania dotacji z budżetu gminy na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych, korektą aktualnego budżetu miasta oraz planem zagospodarowania przestrzennego.

W końcowej części ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej jej przewodniczący przekazał podziękowania za współpracę burmistrzowi Mirosławowi Sitko oraz podsumował kadencję: 4 lata temu wsiedliśmy do pociągu, na którym jest napisane "samorząd". Część z nas jechało już tym pociągiem, a teraz ten pociąg dojeżdża do kolejnej stacji. Na niej, jak wiemy, część z Was chce już wysiąść, niektórzy bedą musieli wysiąść, a niektórzy zostaną. Życzę wszystkim, którzy tego chcą, żeby zostali – mówił Rajmund Dedio. Cieszę się, że ten nasz pociąg nie kołysał się, nie wykoleił się, nie stanął na bocznicy (bo i o takich przypadkach słyszałem w Polsce). Nabrał odpowiednią prędkość i pędził w odpowiednim kierunku – podsumował.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-17 17:31:09
krzysztof.mm: Ja panu Dedio - a skoczowiokom w szczególności - serdecznie życzę, by go już więcej do pociągu "samorząd" nie wpuszczono
2018-10-17 22:18:54
bronek91: Pan (obecny jeszcze i być może w przyszłej kadencji) Przewodniczący Rady Gminy swoją specyfikę posiada. Jednak należy przyznać, iż w porównaniu z poprzednikami na stanowisku przewodniczącego rady z poprzedniej kadencji, w oparciu o de facto już całość kadencji, obecnemu jeszcze przewodniczącemu rady, należy wystawić notę jak najbardziej pozytywną i życzyć dalszych sukcesów.
2018-10-18 05:01:01
dzdzownica: Uważam, że Pan Dedio był bardzo dobrym przewodniczącym Rady Miejskiej w Skoczowie i jeśli znowu zostanie radnym, to powinien nadal być przewodniczącym. Widziałam kilka nagrań z sesji Rady Skoczowa i nabrałam dużego szacunku do tego Pana. Zawsze potrafił zadziałać w odpowiednim momencie, był wyważony i trzymał rękę na pulsie. W Radzie Miejskiej w Skoczowie będzie bardzo potrzebna taka osoba, bo prawdopodobnie Skoczowian ogarnie pomroczność i w kolejnej kadencji w Radzie zasiądzie Pan Bacza. Wszystko na to wskazuje. Jego pupilek wypychany na burmistrza nie ma szans wygrać, zwłaszcza po radiowej debacie, ale przecież nie o to Panu Baczy chodziło, tylko o to, żeby znowu dorwać się do władzy w Skoczowie. Pan Dedio może powstrzymać budowanie obozów (ci którzy pamiętają, wiedzą o co chodzi).
2018-10-18 08:43:15
tomi71: Podzielam opinię bronka i dzdzownicy ...Rajmund Dedio to naprawdę właściwa osoba na właściwym miejscu. W trakcie sesji spotykało Go wiele dziwnych sytuacji na które zawsze reagował z dużym wyczuciem i taktem. Osobiście uważam, że jeśli wejdzie do Rady (czego szczerze Mu życzę) dalej powinien zostać wybranym na jej przewodniczącego. Nie rozumiem negatywnych komentarzy pod Jego kierunkiem, ale pewnie wynikają one z braku pełnego obrazu tej osoby. Cieszę się, że mimo różnych opinii na tym portalu stać niektóre osoby na odrobinę obiektywizmu.
2018-10-18 10:53:03
Donek: Pan Dedio właściwy człowiek na właściwym miejscu. Powinien zostać wybranym na radnego i być przewodniczącym. Do dzdzownica ludzie głosują jak głosują i my nie mamy na to wpływu. Słyszę dużo głosów że będą głosować na Chrapka ich wybór ale nic nie dzieje się bez powodu, bo może być zachęta przez to na zastępcę burmistrza i na radnego i przewodniczący RN SM. Mam nadzieję że skoczowianie prześwietlą te listy i wybiorą odpowiednie osoby napewno nie te które były w PO obróciły kabot i startują z PIS a w dodatku służą dwom panom mają parcie do koryta żeby ciągle zaistnieć.
2018-10-18 21:52:20
koza: P.Dedio- fajnie się słuchało, jak prowadził obrady. Oby mieszkańcy Gminy nie dali się nabrać na te wszystkie piłki w dłoni, dynie w garcach, witacze na miedzach, kupki i inne daniele, konkubiny - szerszeń z plackiem, ojca i córę och och aby aby, matka z nibyniepeło do powiatu a synek cyk do rady miasta se spróbuje itede itepe. Ludzie , czytejcie! kojarzcie fakty. mocie jeszcze piatek i sobote na opamiyntani . Tak wom żle je teraz? To miasto w końcu dostało kopa, kwitnie, rozwija sie.
2018-10-19 07:05:33
Donek: Do Koza fajnie napisane matka do powiatu a synek do rady już mu za młodu szykuje politykę i parcie na szkło. Ja jeszcze jedno dopisze doszły mnie słuchy co by warto sprawdzić że w komisjach z komitetów są klany rodzinne. Dlaczego naborem do komisji nie zajmuje się miasto i nie bierze wg. daty zgłoszeń mniej by było rozczarowań wśród tych co się nie dostali.
2018-10-19 07:19:55
Iwan: Lepsze jest to że dwóch braci jedna siostra startuje do powiatu czyżby chcieli zawładnąć powiatem. Jeden z Brennej drugi z Zbytkowa a siostra z Skoczowa tylko mieszka w Górkach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: