Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uroczysta Eucharystia - dziękczynienie za 1050 lat chrztu Polski

Wczoraj (19.06) na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbyła się dziękczynna Msza św. za 1050 lat chrztu Polski pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. W uroczystej Eucharystii wzięli udział duchowni Śląska Cieszyńskiego, przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, przedstawiciele duchowieństwa z Republiki Czeskiej, a także Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego.

Duchowni na czele z Ks. Biskupem Ordynariuszem Romanem Pindlem oraz wierni spotkali się wczoraj (19.06) na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie by wspólnie podziękować za 1050 lat chrztu Polski. W kazaniu Biskup Roman Pindel podkreślał jak wiele wnosi chrzest do życia człowieka, a także, iż przyjmując łaskę chrztu stajemy się równi. Wszyscy są równi ze względu na chrzest przed Bogiem, który jest Panem dziejów i sędzią świata i wszyscy muszą zdać rachunek ze swojego sumienia na końcu tego świata i na końcu swojego życia. (…) Dzięki temu, że jestem ochrzczony mogę z ufnością oczekiwać końca tego czasu i ostatecznego zwycięstwa z moim udziałem, po stronie zwycięzcy  – podkreślał Biskup.

Podczas uroczystej Mszy św. podziękowania Biskupowi Ordynariuszowi złożył m.in. włodarz Cieszyna Ryszard Macura. Burmistrz wraz z małżonką przekazał duchownemu pamiątkowy obraz. Spotykamy się na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym gdzie jego centralnym miejscem jest świątynia - kaplica. To miejsce przypomina nam nie tylko o długiej historii naszego miasta ale przede wszystkim przypomina o chrześcijańskich korzeniach. W tym miejscu chcieliśmy spotkać się aby upamiętnić i Bogu dziękować za 1050 rocznicę chrztu Polski. Właśnie ponad 1000 lat temu, książę Mieszko I zdecydował się przyjąć chrzest. Był to początek włączenia narodu polskiego do rodziny europejskich narodów chrześcijańskich. W ten sposób zaczęliśmy i nadal trwamy w budowaniu naszego społeczeństwa, naszego państwa na trwałym fundamencie. Tym fundamentem jest wiara chrześcijańska, a jej źródłem jest sakrament chrztu. Dziękujemy dziś Bogu za ten sakrament – mówił Burmistrz, dziękując wszystkim obecnym za udział w Eucharystii oraz wspólną modlitwę. Uroczystę Mszę św. uświetnił występ Chóru "Lutnia".

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

34
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-21 08:22:50
cd minerwa: Widac, ze niektorzy mineli sie z powolaniem. Rola sluzalcosci i unizonosci nawet im pasuje.
2016-06-21 08:34:49
Przepierón: Ale nas Czesi zarazili, przez 1050 lat żaden alchemik tej zarazy nie wykończył. Teraz świat wpadli na pomysł żeby dać nam auta, tłuką się codziennie a wytłuc się nie mogą.
2016-06-21 08:50:31
marian1951: Niektórym z powyżej wypowiadających sie przydał by się dobry psychiatra i trochę kindersztuby też.
2016-06-21 09:50:11
Przepierón: Niektórym ciemnogrodzianom przydałoby się oświecenie, wszakże tego, że tak powiem.
2016-06-21 09:52:45
Cacy 3: Jak na miasto liczące ponad 36.000 mieszkańców to trochę cieniutko było tych wiernych na tak ważnej dla polaków mszy.
2016-06-21 10:08:29
brunet: @marian:<br />Im już nie pomoże nawet lewatywa czy psychiatra
2016-06-21 10:19:54
alouette: Wstajecie rano, idziecie do swoich obowiązków i myślicie sobie, że to wszystko tak samo się zrobiło? To, że nie mamy wojny, że nie jesteście niewolnikami, że wam rodziny nie wyżynają na ulicy, bo zasady moralne już umarły. To, że macie zdrowe nogi, że macie gdzie kupić chleb, itd., itd...... Chrzest Polski był dniem założenia naszego Państwa, narodzin Polski, która przetrwała do dziś, i w której dziś nie głodujecie i nie żyjecie w strachu. Można nie wierzyć w Boga, ale udawać, że bez Kościoła i jego walki o moralność (prawa człowieka m. in.), byłoby tak samo, to dowód na totalnie konsumpcyjne podejście do życia i brak myślenia. Zjeść, napić się, pobawić, iść spać, i tak przez całe życie... Czasem warto się zastanowić, czy dobro, którego doświadczamy, jest, bo jest, czy ktoś na to pracował.
2016-06-21 11:04:10
Kankee: @ Przepierón- dobrze że ty jesteś oświecony, a przynajmniej tak się czujesz, bo chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. @Krzysztof m.m - niby masz to wszystko w d...e ale pierwszy komentujesz ten artykuł a a cd minerwę ewidentnie drażni widok przedstawicieli władz publicznych w otoczeniu kościoła.Wy macie chyba problem z własną wiarą/ niewiarą albo sami ze sobą.
2016-06-21 11:08:03
cd minerwa: @alouette warto przeczytac<br />https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=17525%EF%BB%BF<br /><br />Nie rozsmieszaj - moralnosc i przestrzeganie 10 przykazan w KK ...a te wszystkie afery chowane pod dywan na przestrzeni wiekow. Konsumpcja to nie wszystko i z tym sie zgadzam, ale potrzebna jest jeszcze wiedza, zeby nie dac sie robic w durnia ... tak przez cale zycie.<br /><br /><br />
2016-06-21 13:00:41
cd minerwa: @Kankee - interesuje mnie bardziej co robi burmistrz dla poprawy zycia mieszkancow , stanu ekonomicznego i gospodarczegoy miasta. Duchowe i religijne pasje urzednikow panstwowych nie interesuja mnie, tak samo jak wspoludzial w imprezach czy swietach koscielnych. Uwazam, ze ten czas i energie mozna wykorzystac lepiej dla wszystkich obywateli. Miedzy innymi dlatego zostal wybrany na burmistrza a nie wikarego.
2016-06-21 13:23:59
Przepierón: @ Kankee, <br />Pilnuj swojego nosa a tym bardziej tyłka. Moja orientacja seksualna jest prawidłowa, nie popieram pedofilii a tym bardziej ich wylęgarni, chyba bym zwymiotował gdyby ktoś z nich pchał mi swoimi \&quot;brudnymi\&quot; rękami opłatek w usta.
2016-06-21 14:19:23
Kankee: To że w kościele zle się dzieje wiadomo od dawna i nie potrzeba oświecenia żeby to zauważyć. Tylko co to ma wspólnego ze zwykłą mszą dziękczynną. To że Przepierón zanegujesz cały kościół nie ma sensu.Ludzie idą do kościoła z różnych powodów i nie oznacza to że popierają pedofilię.
2016-06-21 14:52:16
krzysztof.mm: \&quot;(...)Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.<br /><br />Teraz, kiedy znane są zgubne skutki tego błędu, wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu niż pozwolić im upaść i upodlić się, a na koszt Rządu utworzyć szkoły dla Chłopów, w których będą oni mogli uczyć się moralności, rolnictwa, rzemiosła i kunsztu.<br /><br />Mówię do filozofa, do zręcznego polityka: Rząd jako taki nie powinien mieć innej religii niż religia natury. Ten bezmierny glob wypełniony nieskończonymi gwiazdami i nasze serca, które bezwiednie zawsze zwracają się /ku niej/ w rozpaczy, świadczą oczywiście o istnieniu Istoty Najwyższej, której nie rozumiemy, ale ją w duchu czujemy i którą wszyscy powinniśmy adorować. Pozostawmy więc wszystkim sektom, wszystkim religiom swobodę praktykowania ich kultu, byleby były one posłuszne prawom ustanowionym przez Naród.\&quot;<br /><br />Własną ręką Tadeusza Kościuszki napisane<br />i księciu Adamowi Czartoryskiemu od niego samego powierzone.<br />W Paryżu w czasie Kongresu Wiedeńskiego 1815.
2016-06-21 18:22:29
alouette: Trzeba mieć świadomość jednej ważnej rzeczy - zło jest głośne, dobro ciche. O jednym księdzu pedofilu piszą i mówią wszyscy, o tysiącu dobrych, uczciwych, opiekujących się potrzebującymi nie napisze prawie nikt. Dlaczego? Bo na tym się nie zarabia - mało ludzi to czyta, kasa z reklam marna. I tyle. Zło pociąga nieświadomych tego dużo bardziej. Sami po sobie to widzimy. Szatan walczy. Do Minerwa - na ile znasz KK? Skąd czerpiesz wiedzę o nim?
2016-06-21 19:15:46
krzysztof.mm: Spróbuję trzeci raz, bo to dla mnie ważne.<br /><br />Historia MOJEGO chrztu.<br /><br />Kiedym dziecięciem w kołysce był, na skutek braku higieny albo czort wie czego, dostałem okrutnego rozwolnienia. Targało mnie cały dzień, potem cała noc. Rano mamusia zrozpaczona (antybiotyków nie było, o nie, a lekarze przepisywali na takie dolegliwości dzieciom rumianek itepe) pożegnała się we łzach ze swym ukochanym dzieciątkiem i pobiegła najpierw do szwagra do Molina, tam pracował na pierwszą zmianę, a potem do proboszcza aby mnie ochrzcił. Wuj w ancugu roboczym z żoną zostali chrzestnymi, ksiądz kanonik Pohl w takich sytuacjach nie odmawiał i papierków żadnych jak teraz do chrztu nie żądał, zgrabnie pokropił, po łacinie coś wymamrotał, trzas pras i zostałem członkiem Wspólnoty Kościoła Rzymskokatolickiego. <br />Wkrótce, traf chciał, rozwolnienie ustąpiło, ale chrzest nie - i tak pozostałem katolikiem. G^wnianym wprawdzie jak większość, ale sztuka się liczy.<br /><br />Z Panem Bogiem, i proszę módlcie się za mnie i moją mamusię.<br /><br />ps<br />z tego, co się doczytałem, z tym chrztem Polski było na dobrą sprawę całkiem podobnie.
2016-06-21 19:28:07
cd minerwa: alouette - w wiekszosci polscy katolicy maja swojego Boga, swojego papieza i swoja trojce swieta. A tak naprawde wierza nie w Boga a w kosciol..
2016-06-21 20:23:41
alouette: Minerwa - nawet, jeżeli tak jest (a nie da się sprawdzić, czy większość, czy mniejszość, czy połowa) - to wtedy mowa o tych pseudokatolikach, a nie o KK takim, jakim z założenia jest. Sama znam takich \&quot;katolików\&quot;, że niejeden niewierzący bije ich na głowę pod kątem zasad moralnych, dobroci, itd. Ale to odrębny temat. Jeżeli mowa o Kościele, należałoby najpierw przeczytać katechizm, a potem dyskutować o jego założeniach, a nie o jakimś Antku, czy księdzu Zbyszku... To, że mama Madzi zrobiła to, co zrobiła, nie znaczy, że każda matka, lub ich większość, to dzieciobójczynie.... Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi :)
2016-06-21 20:55:06
cd minerwa: alouette - prosze przeczytac na temat dwoch pierwszych krolestw, w ktorych wprowadzono chrzescijanstwo <br />Armenia - 301 roku www.kaukaz.pl/armenia/informacje_ogolne/o_armenii.php<br />Gruzja - 317 roku www.kaukaz.pl/gruzja/historia/historia_gruzji.php<br /><br />Mam nadzieje, ze zrozumiesz :)<br />
2016-06-21 21:03:38
krzysztof.mm: Nie czarujmy się - Hitler był katolikiem, Stalin prawosławnym. Obydwaj wychowani i ukształtowani w tzw. kręgu cywilizacji, kultury i religii chrześcijańskiej. Europa to od tysiącleci arena krwawych waśni i wojen, także religijnych. Ta szkoła nie działa. <br /><br />a do allouette - jeśli się mówi o religii, to się czyta ewangelie, katechizm itepe. Ale jeśli się mówi o kościele, to się mówi o instytucji, papieżach, biskupach, proboszczach, wreszcie wiernych. <br />No nie udawaj, że jesteś taka malutka, że tych dwóch pojęć nie rozróżniasz...
2016-06-21 23:11:28
Kankee: Krzysztof, ta szkoła nie działa i nie bedzie działać dopóki Bóg i jego Słowo nie będą na pierwszym miejscu.
2016-06-22 01:19:04
Andrzej Z.: Kościół Rzymskokatolicki nie jest katolickim. \&quot;Catholicos\&quot; oznacza \&quot;powszechny i jest właściwy w użyciu wobec kościoła prawosławnego. Sekta rzymskokatolicka dokonała herezji, plądrując Bizancjum i mordując wielu jego mieszkańców, po czym dokonała schizmy, odłączywszy od właściwego kościoła. Dalsza część historii sekty watykańczyków to pasmo zbrodni. Link poniżej.<br /><br />Nie życzę sobie żadnej formy utożsamiania Polski z jej chrztem, ponieważ był to wyłącznie akt polityczny, poprzez który Mieszko sprowadził ciemnogrodzian. <br /><br />Nie życzę sobie urządzania w miejscach publicznych aktów duchowej defekacji. Czy robisz kupę przy buddzie czy Jezusie - Twoja sprawa. Mnie to nie obchodzi i w momencie, kiedy urządzasz sobie na chodniku mszę świętą, ja mam takie same prawo na przykład śpiewać piosenki i palić papierosy. Następnym razem tak zrobię. <br /><br />http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/yallop/zbrodniekk.pdf
2016-06-22 06:07:37
krzysztof.mm: No ale szczyt obciachu i de facto skandal to cieszyński burmistrz na tej imprezie - i to najwyraźniej nie jako prywatna osoba występujący.<br />Panie Macura, panu się furt role mieszają. Pan się nie nadaje na funkcje publiczne także z tego powodu.
2016-06-22 08:05:08
alouette: Kościół założył sam Jezus, pierwszym papieżem był święty Piotr. KK jest pierwszym i istniejącym ponad 2000 lat Kościołem. Nie mam nic osobiście do kościołów protestanckich, ale zobaczcie, co się w nich dzieje. Brakuje zwierzchnika i odłamów tysiące - ogólny zamęt. Kościół to życie w Bogu - Msze, nabożeństwa, sakramenty (komunia, spowiedź, chrzest, itd.) - i tak, tak - czytanie Ewangelii, wspólnoty, uwielbienia Boga - cały KK \&quot;kręci się\&quot; wokół Boga i z nim jest nieodłącznie związany. To nie są żadne osobne twory. Nikt nie modli się do Papieża. I żaden ksiądz pedofil, żaden Judasz ani zbłądzenie księdza (apostołowie też błądzili czasem), tego nie zmieni. Pozdrawiam! P.S. Taki mały apel dla innych Kościołów Chrześcijańskich - mamy jednego Boga, czasy stają się groźne (Islam), więc jednoczmy się i szanujmy, bo sam Jezus modlił się o to, byśmy byli jednością.
2016-06-22 08:58:23
krzysztof.mm: No proszę - alouette w paru zdaniach daje nam kompendium ignorancji, niewiedzy, zadufania i arogancji polskich katolików.<br /><br />Szkoda słów, by i polemizować i prostować ten stek bzdur - ale warto przeczytać, by uzmysłowić sobie, jaki obrzydliwy kisiel w głowach uczniów zostawiają za nasze publiczne pieniądze katoliccy katecheci.
2016-06-22 10:28:26
cd minerwa: <br />\&quot; Grzech wyniszcza, cnota tuczy, Chrystus się polskiego uczy, <br /> Nieomylne rzeźbią pieśni Ziemię płaską, jak naleśnik, <br /> Wokół Ziemi krąży Słońce, Szatan ponoć ma dwa końce, <br /> Więcej wiedzieć niebezpiecznie, Jeśli żyć chcesz wiecznie!<br /> Przywykły pokolenia, ze tak sie los nam splata:<br /> Za miedzą Dzień Stworzenia, a u nas - Koniec Świata...?<br /><br /> - Jacek Kaczmarski -<br />
2016-06-22 13:17:59
alouette: Jezus zapytał ich: ?A wy za kogo Mnie uważacie?? Odpowiedział Szymon Piotr: ?Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego?. Na to Jezus mu rzekł: ?Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie?. (Mt 16, 15-19)
2016-06-22 13:20:30
alouette: Do Krzysztofa - uważaj, jakich słów i zwrotów używasz. To nie forum na pudelku, gdzie poniżanie innych pasuje to poziomu portalu.
2016-06-22 14:52:09
krzysztof.mm: alouette - realizuj swą misję ewangelizacyjną w radio ma ryja, gościu niedzielnym albo u Świadków Jehowy - tam ci będą klaskać z każdej strony, no i modlić się za ciebie będą.<br />
2016-06-22 18:50:59
knefel: ja-sio krzysio ty realizuj swą misję w Rybniku, klaskać ci tam nie będą,no modlić się za ciebie też nie będą,ale może historyjki o twoim bierzmowaniu cię nauczą.
2016-06-22 21:17:23
Kankee: Jest ,,życie w Bogu,, wg kościoła i zycie w Bogu tak jak sobie Bóg tego życzy- dlaczego więc między obu nie ma spójności? Wola Boża została objawiona w Piśmie Świętym i tylko tam.Klasyczny przykład- Bóg w Pismie mówi że jedynym pośrednikiem między Nim a człowiekiem jest tylko Jezus, dlaczego więc kościół przypisuje tę rolę Maryi? takich przykładów można mnożyć wiele.Otóż niespójność ta wynika z pierwiastka ludzkiego, czyli omylnego.Interpretuje się Slowo Boże wybiórczo, po to żeby coś osiągnąc, manipulować ludzmi, każdemu się wydaje że wie najlepiej.
2016-06-23 09:35:07
cd minerwa: Kosciol roszczeniowy to obraz dziesiejszego katolicyzmu-kasa, wladza, poddani.<br /><br />\&quot; Kościół musi przemawiać za pomocą prawdy i świadectwa; świadectwa ubóstwa. Jeśli wierzący mówi o ubóstwie czy o bezdomnych i prowadzi życie jak faraon, to jest to niemożliwe\&quot; - ocenił Franciszek w rozmowie, przytoczonej przez Radio Watykańskie. Przestrzegł także przed pokusą korupcji i zepsucia w życiu publicznym, zarówno politycznym, jak i religijnym. \&quot;To mi dobrze robi i czuję się wolny. Jem w stołówce, tam, gdzie wszyscy. Kiedy przychodzę wcześniej, jem z pracownikami. Spotykam się z ludźmi, pozdrawiam ich, a to sprawia, że złota klatka nie jest właściwie klatką - majac na mysli bogactwo Kosciola...\&quot;<br /><br />A jak zyja nasi hierarchowie...?<br />To my pozwolamy ksiezom na uprawianie polityki partyjnej w kosciołach, a biskupom na publiczne polajanki tych, ktorzy nie podzielaja ich watpliwych racji? Na bogate parafie i palace biskupie, na wypasione samochody i lekcewazenie tych, ktorzy im nie schlebiaja. <br />Mowi sie, ze instytucja kosciola katolickiego jest kierowana przez Ducha Swietego. Wystarczy pomyslec - czy sprzedawanie odpustow, krwawe krucjaty, mordy, tortury i inkwizycja, tlamszenie nauki na przestrzeni wiekow, bogacenie sie kosztem biednych i surowe karanie (kiedys) za posiadanie wlasnej Biblii jest dzialaniem Ducha Swietego? Watpie. Ale przeciez papiez za to przeprosil... I teraz jest juz wszystko cacy ? Niestety slepa wiara w instytucje KrK czesto wygrywa z faktami, logika, zdrowym rozumem i slowami Chrystusa, ktore zawieraja w sobie powyzsze.<br /><br />Jak wyglada religia w szkolach - \&quot;Religia w szkołach zaburzyła pewien świat, w którym najważniejsze były wiedza, umiejętności, zainteresowania, kultura osobista, przyjaźń (tak bylo za moich czasow, kiedy na religie chodzilismy przy parafii).<br />\&quot; Kiedy wprowadzono religię do szkół istotny okazał się jeszcze jeden element - światopogląd. Od tej pory zmieniły się również relacje między dziećmi, stosunek do regulacji prawnych w szkole oraz organizacji pracy w szkole\&quot; - powiedziała Justyna Skwarska, twórczyni portalu \&quot;Stop Dyskryminacji\&quot;.<br /><br />Co osiagaja ludzie wierzacy w Boga? Nic na tej Ziemi (Wszechswiecie) nie zostało rozwiane wiara w Boga- zadne wojny, choroby, nienawisc .... Nie zrobily tego religie starozytne, nie zrobil judaizm, chrzescijanstwo czy islam. Mamy badac jego dziela, uzywac rozumu, wierzyc w siebie i madrosc naszej Matki Ziemi , wszechswiata (natury), a On bedzie wtedy \&quot;blogoslawil\&quot; i pomagal madrym, pracowitym, wierzacym we wlasne sily, ciekawym wiedzy . W nosie ma rozmodlonych, biernych, leniwych czcicieli Jego osoby.<br /> Ale nie wszystkim to sie podoba !<br />
2016-06-26 14:34:25
Andrzej Z.: @ alouette - a co mnie obchodzi, że zdarzają się dobrzy księża? Dobrzy hitlerowcy też byli. Nie znaczy to, że hitleryzm był dobry. <br /><br />Sekta z watykanu też nie jest niczym dobrym, czarnemu okupantowi należy jasno i wyraźnie powiedzieć \&quot;WON z Polski!\&quot; - za co? Za całokształt. I za zbrodniczą historię też. <br /><br />Że tak przypomnę: <br /><br /> http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/yallop/zbrodniekk.pdf<br /><br />I jeśli ktoś \&quot;zamiata pod dywan\&quot; prawdę o sekcie watykańczyków lub wie o niej, lecz przymyka oczy i nadal uczestniczy w \&quot;życiu\&quot; tego plugastwa - jest dla mnie zwykłym śmieciem, ignorantem lub hipokrytą bez honoru :)
2016-06-26 14:48:56
Andrzej Z.: Rzymski katolicyzm to zbrodnicza, zinstytucjonalizowana ideologia, która pod przykrywką religii miłości przyczyniała się do mordów, rzezi, grabieży, otumaniania społeczeństwa, rugowania bogactwa kulturowego, niszczenia rdzennych, naturalnych religii jako czegoś złego. <br /><br />Od jakiegoś czasu, odkąd dostęp do informacji stał się bardziej powszechny i nie da się już ukryć smrodu, sekta ta wybiela się na każdym kroku. Niestety bezskutecznie - jedynie ludzie głupsi lub niedoinformowani chodzą do kościoła. <br /><br />Katechetka stojąca obok Pana Burmistrza przez kilka lat wciskała mi kity o szatanie straszącym ją w piwnicy, o duchach aborcji i opętaniu przez muzykę rockową. <br /><br />Będę ustawicznie przeszkadzał w organizowaniu przez tą sektę swoich magicznych rytuałów w miejscach publicznych, ponieważ nie życzę sobie obecności kłamliwej, zbrodniczej ideologii narażającej swoim widokiem dobre samopoczucie moich dzieci.<br /><br />Każda zakonnica w Cieszynie, każdy ksiądz, ktokolwiek, kto ma coś wspólnego z watykańskim wrzodem na tyłku Polski, ma przeze mnie uprzykrzane życie, kiedy tylko jest taka okazja. Na przykład trąbię na pasach, pośpieszam, wrzeszczę na nich na chodniku, w kolejce do kasy każę iść do innej alejki, bo nie chcę stać obok poplecznika zbrodniczej sekty okupanta etc., etc. :D <br /><br />Polecam każdemu człowiekowi, który myśli, walkę z tą Wenerą :) <br /><br />Zero miłości do pasożytów. <br /><br />
2016-06-26 14:49:05
Andrzej Z.: Rzymski katolicyzm to zbrodnicza, zinstytucjonalizowana ideologia, która pod przykrywką religii miłości przyczyniała się do mordów, rzezi, grabieży, otumaniania społeczeństwa, rugowania bogactwa kulturowego, niszczenia rdzennych, naturalnych religii jako czegoś złego. <br /><br />Od jakiegoś czasu, odkąd dostęp do informacji stał się bardziej powszechny i nie da się już ukryć smrodu, sekta ta wybiela się na każdym kroku. Niestety bezskutecznie - jedynie ludzie głupsi lub niedoinformowani chodzą do kościoła. <br /><br />Katechetka stojąca obok Pana Burmistrza przez kilka lat wciskała mi kity o szatanie straszącym ją w piwnicy, o duchach aborcji i opętaniu przez muzykę rockową. <br /><br />Będę ustawicznie przeszkadzał w organizowaniu przez tą sektę swoich magicznych rytuałów w miejscach publicznych, ponieważ nie życzę sobie obecności kłamliwej, zbrodniczej ideologii narażającej swoim widokiem dobre samopoczucie moich dzieci.<br /><br />Każda zakonnica w Cieszynie, każdy ksiądz, ktokolwiek, kto ma coś wspólnego z watykańskim wrzodem na tyłku Polski, ma przeze mnie uprzykrzane życie, kiedy tylko jest taka okazja. Na przykład trąbię na pasach, pośpieszam, wrzeszczę na nich na chodniku, w kolejce do kasy każę iść do innej alejki, bo nie chcę stać obok poplecznika zbrodniczej sekty okupanta etc., etc. :D <br /><br />Polecam każdemu człowiekowi, który myśli, walkę z tą Wenerą :) <br /><br />Zero miłości do pasożytów. <br /><br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: