Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uratowali turystów w jaskini

Wiosenny weekend zachęcał do aktywności turystycznej w Beskidach. Wzmożony ruch turystyczny to także więcej pracy dla ratowników GOPR.


Tylko w ten weekend w Beskidach doszło do 10 wypadków – 6 rowerowych, 3 turystyczne i 1 do którego doszło w jaskini. - O tym, jak ważne jest pozostawienie informacji, gdzie się wybieramy i o której planujemy wrócić, przekonali się grotołazi, którzy w niedzielę wybrali się do Jaskini w Trzech Kopcach o godz. 11:30 do CSR Szczyrk dotarła informacja o dwóch grotołazach, którzy zaplanowali wejście do Jaskini Trzy Kopce i o umówionej godzinie nie wyszli na powierzchnię, nie skontaktowali się z rodziną, a ich telefon nie odpowiadał – relacjonuje Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ratownicy z Centrali oraz dyżurni z SR Klimczok udali się pod otwór jaskini. W gotowości do działań pozostawali ratownicy poinformowani o działaniach smsem systemowym.

Pierwszy zespół wszedł do jaskini w celu rozpoznania sytuacji. Podczas sprawdzania jednego z ciągów, usłyszeli odpowiedź na nawoływanie i po chwili spotkali się z grotołazami, którzy zabłądzili pod ziemią. Mężczyźni nie wymagali pomocy medycznej i zostali wyprowadzeni przez ratowników na powierzchnię. O problemach grotołazów mogliśmy dowiedzieć się tylko dlatego, że poinformowali najbliższych o tzw. godzinie alarmowej. Gdy minęła, rodzina wiedziała, co zrobić - wezwała pomoc – dodają ratownicy GOPR.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-31 12:04:27
perpetua: czy to na pewno turyści byli? raczej bezrozumne gamonie albo kandydaci na samobójców, nie obrażajmy turystów
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: