Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ul. Długa w Górkach Wielkich remontowana

Będzie remontowany fragment ulicy Długiej w Górkach Wielkich. Gmina Brenna otrzymała na ten cel 120 tys. zł z dotacji celowej skarbu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Stan ul. Długiej w Górkach Wielkich jest bardzo zły. Droga ucierpiała m.in. podczas silnej nawałnicy jaka przeszła przez miejscowość w 2011 r. Do dziś trwa usuwanie jej skutków. To będzie modernizacja tej części drogi, która jest uregulowana prawnie – podkreśla wójt Brennej Jerzy Pilch – czyli będziemy pracować na górnym odcinku. Dolny fragment drogi nadal nie należy w całości do gminy i trwają rozmowy z właścicielami mające na celu jej przekazanie.

W Brennej nadal niektóre drogi nie należą do samorządu, a jednocześnie są w fatalnym stanie. Gmina natomiast może starać się o dofinansowanie i remontować jedynie swoje tereny. Nie stać nas na wykup wszystkich terenów dodaje Pilch staramy się negocjować z właścicielami by nieodpłatnie przekazali nam swój fragment drogi, a my w zamian za to zadbamy o jej remont.

W ramach promesy remontowany będzie odcinek 410 metrów bieżących. Do budżetu gminy Brennej wpłynie na ten cel 120 tys. zł. Będzie to 80% kosztów zadania. Do końca maja gmina wyłoni wykonawców zadania.

HBB  

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-15 08:25:18
ciamajda: Na Górnym Borze w Skoczowie są większe dziury.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: