Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uheklują ukraińską flagę

Koronczarki z Koniakowa wzięły sprawy w swoje ręce i solidaryzują się z Ukrainą heklując jej flagę! Dzieło ma być gotowe w przyszłym tygodniu.

Nie brakuje inicjatyw, które mają okazać wsparcie Ukrainie w tym trudnym czasie. - W ramach solidarność z Ukrainą dziś na czwartkowych warsztatach w Centrum Koronki Koniakowskiej koronczarki postanowiły uheklować ukraińską flagę. W przyszłym tygodniu pokażemy gotowe dzieło – informuje Lucyna Ligocka Kohut z Centrum Koronki Koniakowskiej.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Od tradycji po zawód. Szkolenie z zakresu koronki Koniakowskiej”, które prowadzi nasza mistrzyni Zuzanna Ptak.
- Tematy podczas tych szkoleń Pani Zuzanna dobiera do sytuacji życiowych, społecznych, a nawet politycznych. Prawdziwa koronczarka, by odnaleźć się w dzisiejszym świecie musi być ze swym szydełkiem gotowa na wszystko. Szkolenia mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych naszej społeczności. Efekty zajęć, które odbywają się od lipca 2021 będzie można oglądać już niedługo, końcem marca br. gdyż powoli projekt dobiega końca. Będzie co oglądać – zdradza Lucyna Ligocka- Kohut.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-04 15:58:04
marat: 6 listopada 1848 r. Główna Rada Ruska wniosła petycję do tronu, domagając się usunięcia z Galicji Wschodniej języka polskiego jako obcego i wprowadzenia niemieckiego, gdyż ruski nie był jeszcze dobrze wykształcony. Przyjęła też, jako narodową, błękitno-żółtą flagę.
2022-03-04 16:07:23
marat: Kolorystyka ukraińskiej flagi w zamierzeniu jej twórców prawdopodobnie nawiązuje do postaci Władysława Opolczyka, namiestnika Rusi Halickiej z ramienia węgierskiego, a także jednego z książąt górnośląskich. Efekt pracy równie dobrze może być przedstawiony jako flaga Górnego Śląska.
2022-03-05 08:15:58
Stanko: Czy nie można powiedzieć powiedzieć po polsku "uszydełkują" , a w nawiasie użyć regionalizmu proweniencji niemieckiej "uheklują" - bo tak się na Śląsku potocznie mówi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: