Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

UE. Brukselska odpowiedź na uchwały anty-LGBT

Wczoraj (11.03) Parlament Europejski w Brukseli podjął rezolucję o ustanowieniu "Strefy wolności LGBTIQ" na terenie całej wspólnoty. To odpowiedź na uchwały polskich samorządów, które dyskryminują przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Za przyjęciem dokumentu głosował Jan Olbrycht, który w rozmowie z naszym portalem wyjaśnia jej znaczenie. - Ewidentna prowokacja jednej z gazet zaowocowała podjęciem uchwał, które bez względu na intencje samorządów, mają charakter dyskryminujący. One nie mają mocy prawnej, są raczej wyrazem postaw władz samorządowych. Taki sam charakter ma rezolucja Parlamentu Europejskiego, która jest pewną odpowiedzią na podejmowane w Polsce uchwały. Też nie ma mocy prawnej, jest deklaracją postawy większości środowisk politycznych wobec działań polskich samorządów czy też innych krajów - zaznacza cieszyński polityk.

Podjęcie rezolucji ma też wpłynąć na współpracę samorządów z unijnymi organami. - Jeżeli samorządy w projektach kierowanych do różnych środowisk czy stowarzyszeń będą stosowały jakieś formy dyskryminacji, to będą musiały się liczyć z reakcją instytucji kontrolujących wydawanie unijnych pieniędzy. Niemniej jednak rezolucja oczywiście nie podważa zasady mówiącej o tym, że wszystko co dotyczy rodziny jest kompetencją państw członkowskich - dodaje Olbrycht.

Poparcie wobec sprawy wyraził też Łukasz Kohut - śląski europoseł związany rodzinnie z Istebną. W trakcie debaty na forum Parlamentu Europejskiego zwrócił się do polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Ja nie jestem ani gejem, ani biseksualistą, ani osobą transpłciową. Ale mogę się domyślać, jak to jest być wyzywanym przez Prezydenta swojego kraju od bycia ideologią. Mogę sobie wyobrazić, jak to jest być wyzywanym przez arcybiskupa - waszego sojusznika w propagandzie - tęczową zarazą. Stoję za wami, moi tęczowi bracia i siostry murem, jako człowiek, heteryk, ale też jako Ślązak - mówił.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

45
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-12 20:06:28
traveler85: dobrze, że nie ma poważniejszych problemów na świecie, co tam przeludnienie, głód, wojny, ubóstwo, coraz powszechniejsza lewacka cenzura, zamordyzm i kontrola, skupmy sie na tym którą z 56 płci dzisiaj będę, albo jaką grupę społeczną oskarżę o homofobię i faszyzm, kultura bycia ofiarą kwitnie w najlepsze, to całe lgbt już dawno nie ma nic wspólnego z walką o tolerancję, pranie mózgu naiwnym dzieciakom, które myślą, że walczą z homofobią farbując włosy na różowo. Śmiem twierdzić że to całe tęczowe towarzystwo spod znaku lgbt zrobiło więcej szkód normalnym homoseksualistom, niż pomogło.
2021-03-12 20:53:04
Ondraszek: traveler85, na świecie i w Polsce są poważniejsze problemy, ale z powodu braku rozumu, woli i umiejętności ich rozwiązania, markreting polityczny tworzy tematy zastępcze. A że najlepiej się sprzedaje wymyślanie wroga i straszenie nim ciemnoty to ten temat staje się ważniejszy od np. marnotrawionych publicznych miliardów. Kiedyś wymyślono rogatego diabła z widłami i do dziś zbija się na tym kapitał, teraz wymyśla się lgbt i straszy babcie wyborcze. Za 3 lata będą pewnie rudzi, czarni, albinosi, chudzi, albo czytający książki, zależy co będzie bardziej opłacalne politycznie dla patorządów. Czego nie rozumiesz?
2021-03-12 21:00:19
traveler85: Ja to doskonale rozumiem, bo ten system działa od bardzo dawna, choćby kilka tygodni temu, aborcja jako temat zastępczy, kontrolowany strajk kobiet, a społeczeństwo łyka bez popity, oczywiście każdy temat zastępczy musi bardzo mocno grać na emocjach, bo tylko wtedy racjonalne myślenie odchodzi na drugi plan. Nie dziwie się, że "nasi" politycy tak gardzą Polakami, widząc jak stado baranów daje się urabiać jak ciepła plastelina. Zidiocenie społeczeństwa osiągnęło już takie granice absurdu, że to aż przerażające.
2021-03-12 21:26:09
jasper: Najwazniejsze dla ciemnego elektoratu to tematy zastepcze ! Bo o prominencie rzadowym czyli o krysztalowym p. Obajtku w rezimowej ani slychu . A tymczasem w : 2009- D. Obajtek kupuje ziemie. : 2011- Przepisuje n na brata lesniczego. : 2013- Powstaje palac za ok. 5 mln zl z pensji lesniczego?!... W ciagu zaledwie dwoch lat lesniczy ze srednia pensja 7 tys. brutto, buduje dom o wartosci 5 mln zlotych. Czyzby cud - zamiana lisci w pieniadze !? : 2016- powstaje specjalna ustawa, dzieki ktorej prokurator Ziobro wycofuje oskarzenie wobec D. Obajtka : 2016- Majatek przepisany darowizna od brata lesnika na obecnego prezesa Orlenu - D. Obajtka. I pomyslec, ze wczesniej suwerenowi przeszkadzaly osmiorniczki za kilkadziesiat zl. Oj durny ten narod!
2021-03-12 21:44:48
tom lem: ... można się pogubić jasper-Q, co jest tematem zastępczym - czy twoja wypowiedź odnośnie artykułu, czy wypowiedź śląskich P-osłów, do - D. Obajtka ;-)
2021-03-12 21:57:27
jasper: Krysztalowy Obajtek dyma Polakow lepiej niz Kurski a tomlemek kwiczy z zachwytu !
2021-03-12 23:20:51
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Taka moda teraz aby wszystko co związane z elgiebete afirmować i wychwalać, podpiąć się i uznawać za swoje. Przy okazji oczywiście osiągnąć polityczne cele i wylansować się. Kilka lat temu żadnemu z tych pseudo obrońców uciskanych, wielce prześladowanych mniejszości seksualnych nie przyszło by do głowy w ogóle poruszać ten temat. Nie przypominam sobie aby były burmistrz za swojej kadencji otaczał się osobami lgbtiq ;) Pewnie byli dla nich jakimś marginesem, ale teraz trzeba płynąć w jednym nurcie, lewackim. Na co będzie moda w przyszłym sezonie? Może promowanie Islamu i walka z dyskryminacją wyznawców Mahometa? Strefy wolności dla tychże? Któryś z tych panów zająknął się choć słowem o prześladowaniach chrześcijan w Syrii albo gdziekolwiek indziej? Któryś z nich w ogóle zajrzał do Pisma Świętego i dowiedział się co na ten temat jest tam napisane? Jasne że nie, po co, to nie modne...
2021-03-13 00:24:42
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Trzeba przyznać że tak naprawdę jest to pusta ustawa która nic w praktyce nie wprowadza ale dla nich fajnie brzmi. No i pewnie od miesięcy pracowało nad nią szerokie grono specjalistów, którzy otrzymywali ogromne wynagrodzenie. Jeśli to ma być odpowiedź na uchwały polskich samorządów, które niby dyskryminują przedstawicieli mniejszości seksualnych to raczej chybiona. Które to uchwały dyskryminują osoby lgbtiq? Gdzie jest napisane, jak to sugerowali prowokatorzy tacy jak Bart S. że dla takich i takich osób nie ma miejsca, że są gorsi albo że takich nie zatrudniamy, nie meldujemy itepe itede? Przecież w tych uchwałach nie było żadnej dyskryminacji tylko ochrona wartości religijnych, ochrona rodziny i ochrona przed narzucaniem wartości, które nie są zgodne z przekonaniami innych osób. Ja wiem że osoby lgbtiq mają inne wartości, ale to nie znaczy że my mamy im przytakiwać i wyrzec się własnych. Najlepsze jest to, że oni chcą tolerancji podczas gdy większość z nich jest nietolerancyjnych dla innych. "Tolerancyjni" są tylko dla tych co ich "tolerują". Ci ludzie przeważnie sami siebie nie akceptują, sami swoją odmienność nazywają dyskryminacją, bo chcieliby być jak inni ale nie są.
2021-03-13 00:42:45
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Niestety samobójstwa wśród osób lgbtiq to jeden z efektów zmasowanej propagandy lewaków skierowanej do polskich dzieci i młodzieży. Deprawatorzy i „edukatorzy” seksualni wmawiają młodemu pokoleniu Polaków, że płeć można sobie dowolnie zmieniać, w zależności od upodobań. Wpierają również, że istnieje niezliczona liczba „orientacji seksualnych”, w których można bez ograniczeń wybierać. Szczególnie narażone na te kłamstwa są młode osoby, borykające się z trudnościami osobistymi lub problemami rodzinnymi. Szukając autorytetów trafiają w sidła „edukatorów” seksualnych i aktywistów LGBT, którzy otaczają ich zainteresowaniem. Słyszą od nich, że zaburzenia psychiczne, które przeżywają, to nie choroba a po prostu inna „orientacja seksualna”. Że to coś całkowicie „normalnego”, czemu trzeba się poddać. A stąd już tylko krok do tragedii. Według badań Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej ponad 50% nastoletnich chłopców i prawie 30% dziewcząt, określających się jako „transpłciowi”, przyznaje się do próby samobójczej. Pokrywa się to z danymi Amerykańskiej instytucji rządowej CDC (Centrala Kontroli i Prewencji Chorób). Podaje ona, że nastolatki LGBT o wiele częściej podejmują próby samobójcze. Co więcej, młodzi homoseksualiści i transpłciowcy o wiele częściej podejmują inne, niebezpieczne dla życia i zdrowia praktyki. Lobby LGBT doskonale zna te dane. Jednak wmawia społeczeństwom, że samobójstwa oraz inne zachowania patologiczne wśród gejów, lesbijek i transpłciowych spowodowane są… homofobią, nietolerancją, nierównym traktowaniem i brakiem możliwości zawierania związków partnerskich oraz „małżeństw” homoseksualnych. Jest to całkowicie sprzeczne z faktami. W krajach od lat akceptujących homoseksualizm jako normę, i w których od dziesięcioleci prowadzona jest „antydyskryminacyjna edukacja seksualna”, liczba homoseksualnych samobójców jest nieproporcjonalnie wysoka. Co więcej, badania przeprowadzone np w Danii pokazują, że homoseksualiści pozostający w związkach partnerskich popełniają samobójstwo ośmiokrotnie częściej niż żonaci mężczyźni.
2021-03-13 05:38:54
krzysztof mm: wiele na to wskazuje, że ten zakuty barani łeb z wiadrem na głowie to ukryta opcja LGBT, inaczej mówiąc krypto-gej - takie okazy dotknięte głupawką narodowo-katolicką cierpią na poważny dysonans poznawczy, i między innymi w rozgłaszaniu wszem i wobec podobnych idiotyzmów się ta przypadłość objawia
2021-03-13 07:56:55
tom lem: ... raczej nie zakuty łeb, ale strzał w dziesiątkę - inaczej mówiąc to ukryta opcja LGBT dotknięta głupawką, cierpiąca na poważny dysonans poznawczy. Ta przypadłość objawia się w rozgłaszaniu wszem i wobec podobnych idiotyzmów ;-)
2021-03-13 08:13:57
MILANELLO: A Olbrycht jak zwykle o wszystkim i o niczym Co ten gość dał Śląskowi Cieszyńskiemu jako europoseł? Tyle samo co Tusk Polsce jako przewodniczący UE czyli niewiele...
2021-03-13 08:31:48
jasper: - [ ] Ten Ppic na wode nie wie co to lewak. Powtarza tylko bezdennie to co uslyszy a szczegolnie z mediow pisowskich i koscielnych. Taki rodzaj tumana, osla, barana, papugi. Mozg nieskazony mysleniem, nie obrazajac wyzej wymienione zwierzeta. - [ ] Lewackie to jest wlasnie PiS 1) w pelni socjalistyczne podejscie do gospodarki (centralne sterowanie) 2) podporzadkowanie (a przynajmniej proby) sobie sadow - zupelnie jak za komuny 3) upartyjnienie wszystkich organow wladzy - zupelnie jak za komuny 4) obsadzanie przydupasami wszelkich stanowisk, bez wzgledu na kompetencje - podobnie albo jeszcze gorzej jak za komuny 5) centralnie sterowana prokuratura - zupelnie jak za komuny 6) glowna roznica to przemawianie przez politykow z ambon w kosciolach. Tylko takich rzeczy nigdy zadna prawica nie robila. W prawicowej Polsce nawet krol nie wchodzil na ambone. Czy prawdziwi katolicy nie czuja sie tym zwyczajnie zniesmaczeni ??! tym bardziej, ze to co glosza z tych ambon nie ma NIC wspolnego z religia katolicka. (nie myl z poglądami i stanowiskiem części hierarchii kościelnej, bo to dwie różne sprawy). I gdzie jest ta prawicowosc PiSu ????
2021-03-13 10:00:47
iga: jasper Tobie ta ambona ale chyba ta myśliwska na łeb sadła
2021-03-13 12:01:19
jasper: Oj prawda boli,oj boli. A w rezimowej tak „ pieknie“ mowia o pisczyznie ! Gdyby glupota umiala fruwac, cytujac klasyka, wlasnie iga przebilaby stratosfere !
2021-03-13 12:21:32
Bugs: Tak trzymać, "Cała UE wolna od LGBTIQ"!!!
2021-03-13 12:26:22
jasper: A tymczasem - - [ ] Walbrzych poczatek marca 2021. Ksiadz przeganial kierowce z parkingu krzyczac i wyzywajac mezczyzne - „ Ten pedał nie ma tu prawa wjazdu!". "Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu!", "Spie***** bucu! Spie**** stąd i to szybko!", Refleksja nasuwa sie sama - jaki kosciol, taki ksiadz, wspaniale chrzescijanskie wartosci ! . https://youtu.be/4eGCCvnJYaQ. Tak trzymac Bugs a wiernych bedzie ubywac w tak obludnym, zaklamanym kosciolku !
2021-03-13 12:46:11
zaosie: Czerwonego pedała usunięto kilka dni temu z mównicy w parlamencie UE na żądanie prowadzącego obrady . Wcześniej na sali dużo śmiechu. PO za napisem przed ustami FEE MEDIA nic nie mówił i nie odpowiadał na pytania prowadzącego . Internauci już się śmieją że Śmieszek coś zostawił na zarodek.
2021-03-13 13:49:28
jasper: We wrzesniu 1939 zolnierze Wehrmachtu wyslali z Bydgoszczy do Berlina raport o tresci: "Miasto wolne od Zydow", Minely 82 lata a w Polsce pojawily sie „Strefy wolne od LGBT“. Jeszcze troche a cywilizowana Europa odwroci sie od Polski tworzac strefy wolne od Polakow takich jak zaosie, Bugs czy Ppic na wode.
2021-03-13 14:28:17
Jakkolwiek Żywy : W sumie strasznie to dziwne , że katolikom w wydaniu ultrapis przeszkadzają takie uchwały europejskie. Przecież to czysta promocja stylu życia kleru, który im mówi, jak żyć. Fakt, może ich obrażać to, że do LGBT nie dodano pedofilii, bo to czyni spory odsetek duchownych ludźmi wykluczonymi, ale generalnie i tak wszystko się zgadza.
2021-03-13 14:34:16
Bugs: #jasper: oby za 100 lat biały hetero nie był gnębiony przez czarnego pedała bo jeszcze trochę a ta pojechana unia przyzna im specjalne wyższe prawa w ramach ochrony przed jakimś urojonym prześladowaniem.
2021-03-13 15:02:41
jasper: Bugs, ale ksiadz molestujacy ministranta w strefie wolnej o LGBT juz ci nie przeszkadza ?
2021-03-13 17:49:51
Bugs: nie żnij głupa jasper, jedno z drugim ma tyle wspólnego co kierunek wiatru z ceną paliwa.
2021-03-13 20:56:13
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jeszcze nie tak dawno bo 5.03.2021 r krzysztof mm czyli saletra z łogrodzonej, troll od tworzenia fałszywych kont pisał cyt: "...każdy ma prawo do swojej opinii". Tymczasem to co pokazuje ten chamski zawistnik to nic innego jak szczera mowa nienawiści i pseudo tolerancyji. Zakutego baraniego łba poszukaj w swojej wiosce na kościelnej bucu. I nie mieszaj mnie do swojego kościółka, w którym pewnego dnia (do czego sam sie przyznałeś) jakiś kleryk ci "wszystko" ponoć wyoślił. A może sam prowokowałeś i się o to prosiłeś?
2021-03-13 21:00:05
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper Pan Bóg jak chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum. Tobie już dawno
2021-03-13 22:20:14
Pogromca pogromców i cwaniaczków: No dalej mądroki jasper i krzysztof mm+całe stado fałszywych kont nie stać was od siebie na odpowiedź? Które to uchwały dyskryminują osoby lgbtiq? Zacytować...
2021-03-14 07:48:22
jasper: Ideologia LGBT nie istnieje. Sa tylko osoby, domagajace sie rownosci. Osoby, ktore nie chca byc traktowane jako gorsze tylko i wylacznie ze wzgledu na swoja wrodzona orientacje seksualna. Mamy rok 2021, kilkadziesiat lat po II wojnie swiatowej, z obozem koncentracyjnym w Auschwitz, gdzie nazisci mordowali homoseksualistow stanowiacych zagrozenie dla tradycyjnych wartosci rodziny a w Polsce rzad PiS z prezydentem Duda na czele nadal stosuja te same metody co nazistowska propaganda. - [ ] Nienawisc do uchodzcow, lekarzy, teraz gejow i lesbijek... Kiedy to sie skonczy - czy w rzadzie nie ma ludzi, ktorzy potrafiliby prowadzic polityke bez szczucia jednych na drugich, bez tej podlej dehumanizacji ludzi ?!
2021-03-14 10:37:28
tom lem: ... i ty jasper-Q, piszesz o dehumanizacji, jednocześnie odsądzając KK od czci i wiary ;-)
2021-03-14 11:49:25
jasper: Co robi normalny czlowiek czytajac, sluchajac i potem wiedzac, ze w KK byli i nadal sa ksieza zmieniajacy za przyzwoleniem biskupow parafie pozostawiajac po sobie placzace male dzieci, ktore juz nigdy nie beda szczesliwe. Jak postepuje zdrowo myslacy czlowiek, ktory widzi zepsute pelne hipokryzji procedury obowiazujace w KK. Wiemy, ze tomlemek „dziwiszuje“ chyli nic nie widzial, nic nie slyszal ! Taki typowy katolicki obludnik jakich wielu w tej instytucji !
2021-03-14 14:14:51
tom lem: ... jasper-Q, mieszasz kościół instytucjonalny z wiernymi ;-) dehumanizując kościół jak leci.
2021-03-14 15:08:06
jasper: Kto tworzy kosciol, tomlemku ? Miedzy innymi takie baranki jak ty ! Nie dziwiszuj, bo wstyd!
2021-03-14 15:19:19
tom lem: ...spożyj do słownika jasper-Q, może zrozumiesz dehumanizację ;-) choć wątpię.
2021-03-14 15:22:29
tom lem: .. miało być spojrzyj, ale chociaż byś słownik spożył, nic ci nie pomoże ;-)
2021-03-14 18:15:57
jasper: Szkoda, ze modlitwa nie dodaje rozumu, ale probuj tomlemku. Moze czytac ze zrozumieniem dasz rade ?
2021-03-14 21:25:33
krzysztof mm: kto jeszcze próbuje instytucji tego kościoła i hierarchów katolickich bronić jest albo kompletnie rozumu pozbawiony, albo takim samym jak oni cynicznym draniem, godnym co najwyżej splunięcia
2021-03-14 22:50:26
tom lem: ...jak plujesz na innych krzysztofie, uważaj byś się nie popluł ;-)
2021-03-15 00:15:57
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ponawiam mondroki jasper i krzysztof mm+całe stado fałszywych kont nie stać was od siebie na odpowiedź? Które to uchwały dyskryminują osoby lgbtiq? Zacytować tekst uchwały...
2021-03-15 00:35:49
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Cytując jaspera: " Ideologia LGBT nie istnieje. Sa tylko osoby, domagajace sie rownosci. Osoby, ktore nie chca byc traktowane jako gorsze tylko i wylacznie ze wzgledu na swoja wrodzona orientacje seksualna." A kogo obchodzi czy istnieje, nie istnieje i co z tego? Jak już wspominałem te osoby wymienione przez ciebie najczęściej SAME mają problem ze sobą i choćbyś ich chciał na siłę uszczęśliwić, choćbyś legalizował ich związki to i tak nic nie pomoże. Ale z tą wrodzoną orientacja seksualną to żeś już pojechał. Dyskryminujesz tych z nabytą po czasie orientacją seksualną? Tych którym po latach coś się odmieniło, zostawili rodziny i poszli od baby do chłopa? Znam takie przypadki. A jak czegoś jeszcze nie rozumiesz to odsyłam do KONSTYTUCJI. No i minusuj sobie z tych swoich kilkunastu fałszywych kont a sobie dodawaj plusiki ze swoich kilkunastu fałszywych kont, tolerowanych przez ADMINISTRATORA
2021-03-15 09:34:15
krzysztof mm: spieprzaj dziadu
2021-03-15 11:12:37
jasper: Cos mi sie wydaje Ppic na wode, ze tym razem to juz porzadnie przedawkowales!! Czego klamiesz o moich kilkunastu kontach. Mam ich 102 ;) Caly pisior, bez klamstwa ani rusz!
2021-03-15 22:22:11
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Utwórz sobie kolejne 102 to może się dowartościujesz. Jak wytłumaczysz hurtem kilkanaście łap w górę przy swoich wypocinach w krótkim czasie? Zapomniałeś już jak to cytowałeś wypowiedź jakoby moją a której nigdy nie napisałem?
2021-03-16 08:33:29
św. Patryk.: zakuty we wiadrze propagandowych pomyj barani łbie - uprzejmie informuję, że służbę zdrowia a w szczególności naszą lokalną chwalę na tym forum regularnie i od dawna, zaś konstruktywnej krytyce poddaję władzę bandy złodziei i oszustów z PiS, powiązanych z biskupią mafią wydrwigroszy i pedofilów
2021-03-16 08:44:08
św. Patryk.: przekierowałem na właściwą stronę ===> https://wiadomosci.ox.pl/kolejne-zakazenia-w-regionie,68222
2021-03-16 12:19:05
dystans: krzystof m.m. przykro mi ale ++
2021-03-16 21:31:08
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Poznasz chama PO wypowiedzi jego. Cham chamem zostanie, choćby miał plecy w redakcji albo i 102 dodatkowe konta utworzył. Smród zepsucia, zgnilizny i zawiści pod kapeluszem siedzi i gdzie się ruszy tam za nim leci...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: