Udany występ w Ruce

Maciej Kot (na zdj.) nie stanął dzisiaj na podium podczas Pucharu Kontynentalnego w Ruce, ale i tak wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na 69. Turniej Czterech Skoczni, który rozpocznie się 28 grudnia w Oberstdorfie. Paweł Wąsek, po pierwszych trzech konkursach, plasuje się w czołowej „10” klasyfikacji generalnej cyklu.

Skoczkowie mają za sobą pracowitą w sobotę, ponieważ dzisiaj czekały na nich aż dwa konkursy. Zarówno pierwszy, jak i drugi padł łupem reprezentantów Austrii – Jana Hoerla oraz Stefana Rainera. Spośród polskich zawodników najlepiej zaprezentował się Maciej Kot, który uplasował się tuż za podium podczas pierwszego konkursu, a w drugim był piąty.

Kot zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (na czele jest ww. Hoerl) i wywalczył dla Polski dodatkowe miejsce startowe na 69. Turniej Czterech Skoczni. W czołowej „10” plasują się Jakub Wolny (5.) oraz Paweł Wąsek, który ją zamyka. Ustronianin podczas pierwszych sobotnich zmagań na Rukatunturi zajął szóste miejsce.

- Niestety, miałem problem z trafianiem w próg i pozycją dojazdową, ale jakieś plusy też się znajdą - przyznał Wąsek za pośrednictwem mediów społecznościowych.