Udany początek Stalowników

Za hokeistami spod Jaworowego pierwsze spotkanie półfinałowe play-off. Stalownicy dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze, Ondrej Kacetl zachował czyste konto i trzynieccy zawodnicy rozpoczęli serię przeciwko Mladej Boleslav od zwycięstwa – 2:0.

Sporo działo się na lodzie w pierwszej tercji i to po obu stronach. Kluczowa okazała się druga odsłona, w której goście zaczęli popełniać faule, a podopieczni Vaclava Varadi dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze. Wynik meczu otworzył Martin Ruzicka, a Michal Kovarcik ustalił końcowy rezultat – 2:0 – w 29. minucie.

Stalownicy odnieśli zwycięstwo na otwarcie półfinałowej serii także dzięki szczelnej defensywie. Na bramkę strzeżoną przez Ondreja Kacetla oddano 23 strzały, ale bramkarz gospodarzy zachował czyste konto. - Było to spotkanie godne 1/2 finału play-off i jestem zadowolony z dzisiejszej wygranej. Ważne, aby serię rozpocząć od zwycięstwa. Wierzę, że będziemy skuteczniejsi także jutro – przyznał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec, Vaclav Varada. Drugie spotkanie półfinałowe czeka nas w niedzielne popołudnie (tj. 4.04). Początek o godz. 17:00, a transmisja w CT Sport.