Udany konkurs Polaków w Ruce

Aż trzech podopiecznych Macieja Maciusiaka zakończyło niedzielny konkurs w pierwszej „10”. Najwyżej z Polaków był sklasyfikowany Paweł Wąsek. Zawodnik wiślańskiego klubu zajął szóste miejsce, czym poprawił swoje życiowe maksimum.

Niedzielny konkurs, tak samo jak wczorajszy, miał tylko jedną serię, gdyż rozegranie drugiej uniemożliwił silnie wiejący wiatr. Z drugiego zwycięstwa w Ruce cieszył się dziś Robin Pedersen. Z Norwegiem na podium stanęło dwoje Niemców – drugi był Felix Hoffmann, a trzeci Martin Hammann.

Dzisiejszy konkurs na długo zapamięta Paweł Wąsek. 19-latek skoczył aż 136 m, co pozwoliło mu zająć szóste miejsce. Jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. W czołowej „10” uplasowali się także Aleksander Zniszczoł (9.) oraz Klemens Murańka, który ją zamknął.

Po punkty sięgnął również Andrzej Stękała, który uplasował się na 25. pozycji. Niestety, na pierwsze punkty wciąż czeka Tomasz Pilch. Wiślanin umieścił się w piątej „10”.

41. Tomasz Pilch 38,2

W klasyfikacji generalnej doszło do zmiany lidera. Na pierwsze miejsce wskoczył Pedersen, po dwóch udanych konkursach na Rukatunturi. Drugi jest Marius Lindvik, którego w Finlandii zabrakło. Na trzeciej pozycji plasuje się Zniszczoł, który dzięki dobrym wynikom w Lillehammer oraz Ruce, wywalczył siódme miejsce startowe dla Polski podczas najbliższego Turnieju Czterech Skoczni. Awans zanotował Wąsek i obecnie plasuje się zaraz za pierwszą „10”.