Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Udane kwalifikacje Kajta

W drugiej rundzie Mistrzostw Europy, która rozgrywana jest na Łotwie, załoga LOTOS Rally Team ? Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran uzyskali dobry czas i zajęli 5 miejsce na odcinku kwalifikacyjnym.
 Dzięki temu Kajetan jako piąty z kolei kierowca mógł wybrać pozycję podczas popołudniowej ceremonii i na odcinkach specjalnych sobotniego etapu Kajta i Jarka zobaczymy jako 15 załogę – za Craigiem Breenem, który był drugi podczas tego rajdu w zeszłym roku, a przed Bryanem Bouffier, wicemistrzem Europy w 2013r. Łotewski rajd zapowiada się niezwykle ciekawie. Najlepsi kierowcy i trudne warunki, jakie tu panują spowodują, że rywalizacja będzie zacięta. Dzisiejsza pogoda jest diametralnie różna od tej, z którą kierowcy spotkali się wczoraj podczas zapoznania z trasą. W czwartkowe popołudnie na drogach był lód, dziś sypie śnieg i zniknęło oblodzenie. To pierwszy start w karierze Kajetana Kajetanowicza w rajdzie, w którym wymagana jest jazda na oponach z długim kolcem.


- Dużo nowości czeka nas na tym rajdzie - przede wszystkim sam rajd :). Nigdy tu nie byliśmy, nigdy też nie jechałem na oponie wyposażonej w długi kolec. Samochód, którym startuję, jest wciąż dla mnie nowy i cały czas poznaję jego możliwości. Myślę, że start na tak szybkich odcinkach specjalnych to niesamowite przeżycie, szczególnie na nawierzchni szutrowej częściowo pokrytej śniegiem. To fantastyczna sprawa! Jesteśmy tu przede wszystkim po to, aby zebrać bardzo cenne doświadczenie. Nie mogę się doczekać startu! - mówi Kajetan Kajetanowicz

(mat.pras)

źródło: mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: