Udana inauguracja Czarnych Panter!

Zawodnicy Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego udanie wkroczyli w tegoroczną edycję Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi. Podopieczni Jiri'ego Stanka pokonali HC Nebory.

Wtorkowe spotkanie było pierwszym dla Czarnych Panter w tym sezonie, gdyż mecz z ubiegłego tygodnia został przełożony. Jedynej polskiej drużynie w BAHL przyszło się wczoraj zmierzyć z Neborami, które w pierwszym meczu uległy Technici Stritez, aż 3:10.

Pierwsza tercja bramek nie przyniosła, ale jak już hokeiści zaczęli strzelać gole, to ciężko było ich zatrzymać. Polski zespół objął prowadzenie za sprawą Marka, ale rywale zdołali odpowiedzieć na to trafienie. W 27. minucie Czarne Pantery wyszły na dwubramkowe prowadzenie, ale również i ta strata została zniwelowana.

Kluczowa okazał się trzecia tercja, którą co prawda wygrały Nebory, ale ze zwycięstwa radowali się hokeiści CJTH. Po bramkach Marka, Słamy oraz Chodaka, polski zespół zapewnił sobie zwycięstwo i trzy punkty.

Czarne Pantery plasują się na piątym miejscu. Kolejne spotkanie czeka ich we wtorek, 23 października. Poprzeczka będzie z pewnością wysoko postawiona, bo czeka ich rywalizacja z liderem BAHL, Technici Stritez. Mecz zostanie, tak jak pozostałe mecze w ramach BAHL, rozegrany na lodowisku w Czeskim Cieszynie.