Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uczyła ich nasza-klasa

O tym, że umieszczanie treści w internecie może być niebezpieczne i że ofiarą cyberprzemocy może paść każdy mówili przedstawiciele fundacji Kidprotect.pl i portali Nasza-klasa.pl i Allegro.pl w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie i cieszyńskim Domu Narodowym.

Fundacja Kidprotect.pl, Allegro.pl, Nasza-klasa.pl oraz Komenda Powiatowa Policji przy współudziale Urzędu Miejskiego w Skoczowie i Cieszynie zorganizowały prelekcję dla młodzieży szkół gimnazjalnych, na temat bezpiecznego korzystania z internetu. – Ważne jest to, żeby mówić o tym problemie. Młodzi ludzie biegle posługują się Internetem, jednak nie zawsze liczą się z zagrożeniami i o tym właśnie chcemy mówić i edukować – opowiada Joanna Wagner, z zespołu prasowego Allegro.pl.

Skoczów, Cieszyn i Siemianowice Śląskie – do tych trzech miast na Śląsku trafili specjaliści z fundacji Kidprotect.pl, Allegro.pl i Nasza-klasa.pl. Każdy uczestnik spotkania otrzymał gadżet programu „Klikaj z głową”, które opracowały wymienione instytucje.

Jak mówi asp. sztab. Ireneusz Brachaczek koordynator akcji w powiecie cieszyńskim o cyberprzemocy należy mówić, zaproszona na prelekcje młodzież może nie tylko być ofiarą tego typu przestępczości, ale również nie zdając sobie sprawy z zagrożeń - sprawcą. – Bardzo ważna jest edukacja w zakresie cyberprzestepczości i cyberprzemocy młodzi internauci mogą się stać zarówno ofiarami jak i sprawcami przestępstwa. Internet daje złudne poczucie anonimowości, w które wierzy większość osób umieszczających obraźliwe posty, groźby czy niedwuznaczne propozycje seksualne i inne treści noszące znamiona przestępstwa. Sprawcy liczą na to, że nie zostaną ustaleni, tymczasem dotarcie do ich tożsamości nie stanowi większego problemu i jest tylko kwestią czasu – podkreśla rzecznik cieszyńskiej policji i dodaje, że należy szczególnie uczulić młodzież na umieszczaniu „siebie” w sieci. – Chodzi tu szczególnie o dane osobowe, adresy numery telefonów, które mogą zostać wykorzystane do niecnych celów – kwituje Ireneusz Brachaczek. Dlatego też cieszyńska policja chętnie przyłączyła się do akcji „Klikaj z głową”.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: