Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczy realnych technik samoobrony

Ryszard Bochm instruktor, który od 15 lat prowadzi zajęcia w Cieszynie i Skoczowie po raz kolejny wziął udział w szkoleniu, które gromadzi sympatyków sztuk walki. Tym razem spotkanie odbyło się w Bieruniu.

W minioną sobotę (31 marca) na Śląsku odbyło się szkolenie z zakresu Kempo i Dju – Su Kung – Fu. Zajęcia prowadził mistrz Toni Finken Shafrat – Prezydent World Martial Arts Asociation Republik of China na Europę, który posiada między innymi 10 Dan Kempo i 8 Dan Kickboxen. 

Szkolenia, które w Polsce prowadzi Toni Finken organizowane były już kilkakrotnie. - Prowadzący podczas szkoleń uczy realnych technik samoobrony, Kempo i Dju – Su Kung – Fu  przed atakiem nożem, kijem, cisami, kopnięciami i chwytami – wymienia R. Bochm.

Mistrz Toni Finken to obecny następca Wielkiego Mistrza Światowego Ruchu Sztuk Walki PRINCE DSCHERO KHAN 10 Toan – Dan Chan - Shaolin – Si i Dju – Su Kung – Fu oraz 12 Dan Kempo Karate. Mistrz Dschero Khan w młodości doskonalił swoje umiejętności w chińskich klasztorach oraz w Japonii u Goden Yamaguchi 10 Dan Goyu – Ryu Karate oraz u Masutatsu Oyama 10 Dan twórcy Kyokushin Karate. Mistrz Dschero Khan to chińczyk pochodzenia mongolskiego, który obecnie mieszka w Holandii – wyjaśnia instruktor Ryszard Bochm -

W szkoleniu już kolejny raz wziął udział instruktor Ryszard Bochm 6 Dan Chan Shaolin – Si i Dju – Su Kung – Fu, który od 15 lat prowadzi zajęcia w Cieszynie i Skoczowie. Już kilka lat temu Toni Finken Shafrat zatwierdził instruktorowi Ryszardowi Bochm stopień mistrzowski 6 Dan nadany przez Pszczyńską Akademię Sztuk Walki oraz nadał tytuł DAI SIFU Chan Shaolin Si i Dju – Su Kung Fu 6 Dan RENSHI (oznacza ekspert w danej dziedzinie).

Organizatorem szkolenia był Wiesław Bigos 10 Dan – dyrektor na Polskę World Martial Arts Association.  

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: