Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uczniowskie balowanie

Niedzielne popołudnie 15 lutego uczniowie I stopnia, czyli klas I-V Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie spędzili na baliku szkolnym. Był program artystyczny w wykonaniu uczniów poszczególnych klas, a także stanowiska z rozlicznymi atrakcjami dla małych balowiczów. Wszystko to przygotowali rodzice uczniów klas czwartych.

Warto bowiem podkreślić, że na Zaolziu baliki szkolne to nie tylko okazja do zabawy dla dzieci. To także jedna z wielu imprez konsolidujących szkolną, a więc i mniejszościową społeczność. W organizację imprezy włącza się bowiem całe grono pedagogiczne, a także rodzice. Tradycyjnie cały trud organizacyjny baliku dla dzieci spada na rodziców mających aktualnie dzieci w klasach czwartych. To rodzice bowiem dbają o całe techniczne zaplecze, od podłączenia kabli do sprzętu nagłaśniającego, poprzez stanowiska z zabawami dla małych balowiczów, po pieczenie ciast, robienie kanapek, bigosu i obsługę bufetów.

Program artystyczny natomiast z uczniami przygotowują nauczyciele. Zadanie niełatwe, gdyż w występach biorą udział całe klasy. Trzeba więc wymyślić taki scenariusz występu, by zaangażować doń całą około dwudziestoosobową klasę. Temat jest z góry określony dla całego baliku i wszystko na danym baliku utrzymane jest w tym stylu.

Tego roku tematem był las. Wszystko więc, od scenerii, wystroju sali, poprzez tematykę programu artystycznego, na strojach obsługi bufetów i stanowisk, a także np. samego dyrektora, utrzymane było w leśnej konwencji.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: