Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczniowie z Bąkowa w Šenovie

Dzięki współpracy polsko-czeskiej uczniowie szkoły podstawowej z Bąkowa mieli okazje wziąć udział w dniu projektowym u swoich sąsiadów w mieście Šenov.

Wyjazd uczniów szkoły podstawowej z Bąkowa odbył się w ramach trwałości kilku projektów m.in. „Sport w każdym wieku”, który był realizowany wspólnie w 2018 roku.

W tym dniu dla uczniów szkoły przewidziano wiele ciekawych zajęć. Mieli okazję sami zaprogramować swojego robota, odbywało się to w ramach interesujących zajęć z robotyki. Dodatkowo zakładając na oczy nowoczesny sprzęt mogli zobaczyć jak wygląda rzeczywistość wirtualna w swoich ulubionych grach komputerowych.

Na koniec uczniowie mogli zrelaksować się i odpocząć po zajęciach pełnych wrażeń. Spacerując po miejscowym parku mogli również zaczerpnąć czeskiej kultury i zobaczyć odrestaurowane rzeźby m.in. św. Jana Nepomucena, św. Floriana, św. Antonina a także „bramę” wjazdową a w nich malowane na blasze obrazy przedstawiające św. Annę i św. Antoniego.

BeSza

źródło: ox.pl
dodał: BeSza

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-16 19:12:31
czesil: W Szonowie.
2022-06-17 12:14:41
M53: Pani redaktor trochę przesadza z tym podziwianiem świętych. Uczniowie po porostu zobaczyli figury świętych i to wszystko. Poza tym, ja rozumiem, że ten portal promuje "świętych" i "święte" oraz szeroko opisuje wszystko, co związane z Kościołem zwłaszcza KK, ale bez przesady. uczniowie pojechali na wycieczkę w innym, celu i tu już naprawdę nie trzeba było pisać o tych "zachwytach", czyli na siłę wciskać treści związane z religia.
2022-06-17 17:33:30
marat: M53, Jaka to wielka szkoda, iż z równą wrażliwością nie reagujesz w sytuacji, kiedy ludzie o światopoglądzie teistycznym padają ofiarą prymitywnego hejtu i nienawiści — niejednokrotnie inspirowanych przez środowiska antyteistyczne (nie mylić z ateizmem). Czyżby to świadczyło o czyjejś hipokryzji, której antyteiści nadali neutralnie brzmiące miano tolerancji represywnej? Zasada wolności sumienia i wyznania (zapisana w Konstytucji) w równej mierze dotyczy środowiska teistycznego, jak i antyteistycznego, a także agnostyków i bezwyznaniowych. Młodsze pokolenie w sposób zrównoważany ma prawo poznawać światopogląd teistyczny (wyznanie nie odgrywa tu roli), jak i antyteistyczny. Co więcej, poglądy antyteistyczne nie powinny być prezentowanie jako rzekomo lepsze od teistycznych i odwrotnie. Każdy powinien mieć prawo (warunki) do swobodnego kształtowania własnego światopoglądu, bez wymuszania presji ze strony szkoły, otoczenia, etc. Zadaniem szkoły jest również przekazanie dorobku kulturowego, a także ukazanie jego pochodzenia. I tutaj celowe izolowanie młodszego pokolenia od treści teistycznych również może zostać odebrane za przykład indoktrynacji.
2022-06-17 19:56:15
M53: Co Cię tak ubodło Maracie, ach co? Widać nie zrozumiałeś mojego wpisu, bo cały elaborat na moje rzekome anty napisałeś. Widzisz, rozpisałeś się nadmiernie przez co całe Twoje pisanie zamieniło się w bełkot. A ja napisałam, że uczniowie wcale nie musieli na figury patrzeć z zachwytem i to, że OX przepełniony jest treściami dotyczącymi KK. Tylko tyle- nic oceniającego prawda? Podziwiam, podziwiam- teizm, ateizm, światopogląd... no i jeszcze zadania szkoły... uporządkuj to bracie i napisz tam, gdzie ten temat jest poruszany.
2022-06-17 20:08:23
św. Patryk.: za dużo od doncia wymagasz, bełkot to jego żywioł
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: