Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uczennica „Kopera” wyróżniona w konkursie krasomówczym.

Oliwia Szweblik z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołajka Kopernika w Cieszynie otrzymała wyróżnienie w eliminacjach do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Przesłuchania odbywały się 2 marca w KASS Strzelnica w Czeskim Cieszynie.

Uczennica „Kopera” wyróżnienie otrzymała za piękne władanie językiem polskim. W konkursowe szranki stanęło dziesięcioro nastoletnich krasomówców, w tym dziewięcioro z Zaolzia. Polską część Śląska Cieszyńskiego reprezentowała tylko Oliwia Szweblik.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z trudnym tematem: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”. Śląsk Cieszyński w konkursie finałowym 6 marca w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach reprezentowały laureatki dwóch pierwszych miejsc: Izabela Rzyman z PSP w Suchej Górnej i Magdalena Michałek z PSP w Karwinie. Oprócz Szweblik wyróżnienie otrzymała także Jola Rucka z PSP w Gnojniku za poruszający serca tekst o Lidicach (wieś w Czechach w której podczas II wojny światowej Niemcy wymordowali niemal całą ludność cywilną), a laureatką nagrody publiczności cieszyńskich eliminacji została Agata Śmiłowska z Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie.


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-07 06:17:55
krzysztofmn: takie same pseudo-patriotyczne, nadęte i drętwe tematy to wymyślano młodym za komuny - nic się nie zmieniło w tym towarzystwie, ale jest nadzieja, że jak i wtedy młodzi się w końcu odwiną napuszonym leśnym dziadkom
2020-03-07 10:09:47
rainman: Wielkie brawa!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: