Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uchwała Krajobrazowa - warsztaty

W czwartek (09.05.2019) w sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku odbyły się warsztaty dotyczące uchwały krajobrazowej. Na wszystkich zainteresowanych czekała makieta najbardziej problematycznych pod względem reklam części Cieszyna.

Podczas spotkania, każdy z zainteresowanych mógł zabrać głos odnośnie do uchwały, z czego część zebranych ochoczo korzystała – jako zarząd spółdzielni mieszkaniowej, przed przyjściem na spotkanie zapytaliśmy mieszkańców, w jaki sposób postrzegają reklamy na blokach. Większość zgłaszała, że reklam aktualnie faktycznie jest zbyt dużo i są chaotyczne, jednak większość osób opowiedziała się za zmniejszeniem i ujednoliceniem reklam – tłumaczył jeden z uczestników warsztatów.

Każda z sugestii została przez prowadzących spotkanie zanotowana. Podkreślano również, jak ważna na tym etapie jest obecność mieszkańców i jak ważne jest ich zdanie przy tworzeniu odpowiednich zapisów uchwały. Następnie rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której tłumaczono jak rozumieć odpowiednie przepisy projektu uchwały.

Podczas spotkania każdy z obecnych otrzymał zdjęcie danego miejsca w Cieszynie. Zadaniem uczestników było odnalezienie tego miejsca na przygotowanej wcześniej makiecie. Po zakończeniu tego etapu, każdy z obecnych otrzymał pinezkę którą zaznaczył miejsce jego zdaniem najbardziej problematyczne. Zdecydowanymi niechlubnymi faworytami okazały się miejsca zlokalizowane przy ulicy Stawowej w Cieszynie – okolice ronda i pobliskiego parku handlowego, gdzie zdaniem mieszkańców reklam jest zdecydowanie zbyt dużo.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: