Ubierz się w książkę - wernisaż wystawy

W czwartek (15.02) na terenie Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie odbył się wernisaż wystawy bibliotecznej ''Sleeveface, czyli ubierz się w książkę''. W czasie trwania wydarzenia nie tylko zaprezentowano zdjęcia z książkami w roli głównej, ale również przedstawiono najlepszych czytelników w szkole - w klasach I - III.

- Wystawa, zatytułowana Sleeveface, czyli ubierz się w książkę, jest formą popularyzacji czytelnictwa – tłumaczyła Bożena Rendaszka, organizatorka i autorka wystawy – zamiast plakatów, czy też ulotek, postanowiliśmy zorganizować wystawę. Oczywiście tytułu nie należy rozumieć dosłownie, chodzi raczej o dopasowanie swojej kreacji do okładki książki z którą się pozuje.

Wystawa składała się ze zdjęć wykonanych przez bibliotekarkę, na której widać było na przykład nogi, bądź ręce uczniów, którzy w jakiś sposób swoją kreacją starali się dopasować do okładki książki. Tylko na jednej fotografii widać całą modelkę. Początkowo w tworzeniu fotografii pomagali uczniowie, jednak z czasem obowiązek trzymania książek wzięła na siebie jedna z nauczycielek.

W czasie trwania wernisażu, przewidziano konkursy, zarówno dla rodziców, jak i dla ich pociech. Głównym zadaniem rodziców było rozpoznanie na zdjęciach ich pociech. Dzieci z kolei miały za zadanie rozpoznanie, na których spośród fotografii znajdują się osoby dorosłe, a nie ich rówieśnicy. Fotografie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a rywalizacja w czasie trwania konkursów była zacięta.

Nagrodzeni najlepsi czytelnicy z klas I-III:

  • Agnieszka Gąska
  • Natan Pinkas
  • Dominik Maśliński
  • Alicja Szary
  • Agata Banot
  • Emilia Lipka

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją