Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

U Polaków za Olzą. Nowa audycja Radia Katowice

W niedzielę zainaugurowano na antenie Radia Katowice audycję ''U Polaków za Olzą'', która ma informować przede wszystkim słuchaczy polskiej części Śląska Cieszyńskiego oraz Żywiecczyzny o naszych rodakach z Zaolzia. W pierwszym wydaniu można było wysłuchać m.in. rozmowy z prezesem Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego Janem Ryłko oraz reportażu z polskiego przedszkola w Orłowej-Lutyni.

Kierownikiem redakcji wznowionej po 35 latach audycji jest Andrzej Ochodek, który z pomysłem nosił się już kilka lat, ale dopiero teraz udało mu się go wcielić w życie. – Chodzi nam głównie o to, aby informować mieszkańców regionu po polskiej stronie o tym, co się dzieje na Zaolziu. By dowiedzieli się, że tam żyją nasi rodacy i nie jest to Polonia. Ponadto liczy też na słuchaczy z zachodniego brzegu Olzy, którzy znajdą tam bieżące informacje z tego co się dzieje w ich małej ojczyźnie. – Będziemy bywać w różnych miejscach, w domach PZKO, na imprezach, od Mostów aż po Bogumin – dodaje Ochodek.

Zapytany dlaczego audycja jest nadawa jedynie w rozszczepialnym paśmie 103 MHz (z nadajnika umieszczonego na Skrzycznem), choć na Śląsku Cieszyńskim można słuchać katowickiej rozgłośni również na innych częstotliwościach Ochodek odpowiada, że jest to tylko na próbę, a ponadto – jak twierdzi – sygnał ze Skrzycznego dociera aż do Krakowa, a także słyszalny jest pod Ołomuńcem na Morawach.

Audycje „U Polaków za Olzą” są do odsłuchania w internecie.


(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: