Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tysiące domów bez prądu

Od środy wieje i wieje. Niestety, porywy wiatru niosą ze sobą także szkody. W Ustroniu na samochód przewróciło się drzewo. Są przerwy w dostawie energii elektrycznej w kilkunastu miejscach na Śląsku Cieszyńskim
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych z Krakowa wydało ostrzeżenie dla obszaru Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Czytamy w nim że jeszcze przez kilka godzin mogą utrzymywać się silne porywy wiatru.
 
Najwięcej interwencji mamy w Ustroniu – mówi rzecznik cieszyńskiej Straży Pożarnej Michał Swoboda. Od środowego popołudnia strażacy ciągle wyjeżdżają do powalonych drzew. Pracują zarówno jednostki zawodowe jak i ochotnicy. W Ustroniu na samochód przewróciło się drzewo, na szczęście nikt nie został ranny. Właśnie wyjazdy do połamanych konarów i drzew – z tym najwięcej pracy mają strażacy. Oprócz Ustronia strażacy pracują także m.in. w okolicach Hażlacha i Dębowca.
 
 
 
 
Jak do tej pory nie ma informacji o uszkodzonych budynkach na Śląsku Cieszyńskim.
 
Wiele pracy mają strażacy, mają jej wiele również brygady firmy energetycznej. Sytuacja cały czas jest dynamiczna, bo ciągle wieje – słyszymy od Kazimierz Szypuły rzecznika firmy Tauron. Wiele zerwanych linii niskiego napięcia w okolicach Wisły, Ustronia, Cieszyna, Jasienicy.
 
Mniejsze awarie są na bieżąco usuwane, posterunki i rejony dystrybucji mają zwiększoną obsadę brygad które biorą udział w usuwaniu skutków awarii – zapewnia Szypuła.
 
W tej chwili (godzina 11:20) najpoważniejsza sytuacja jest w okolicach Krasnej. W tym rejonie wyłączonych jest 30 stacji transformatorowych. Również w Jasienicy 25 stacji nie ma dopływu energii. Jak szacuje Enion, bez prądu może być 4 tysiące gospodarstw.
 
 
 
W sumie na Śląsku Cieszyńskim bez prądu może być około 4 tysięcy gospodarstw. Rzecznik firmy Tauron informuje, że większość z awarii powinna być usunięta do wieczora.
 
Jeśli masz zdjęcia do tego tematu poślij na adres redakcja@ox.pl

Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: