Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Typo Plakat w Muzeum Drukarstwa

- Zapraszamy na finisaż wystawy Typo Plakat, na której goszczą prace autorów z Polski, Czech i Słowacji. Jej kuratorem jest mieszkający na Zaolziu znany artysta-grafik Pavel Noga - zachęca Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Finisaż odbędzie się już 15 lutego o godz. 15.00 w Muzeum Drukarstwa (Cieszyn ul. Głęboka 50).

Główną rolę odgrywają tylko litery, cyfry i kolory. Tak można w skrócie opisać wystawę Typo Plakat, na której goszczą prace autorów z Polski, Czech i Słowacji. Jej kuratorem jest mieszkający na Zaolziu znany artysta-grafik Pavel Noga. 

- Wystawę otwarto podczas 7.urodzin Zamku Cieszyn, a już 15 lutego o 15.00 zapraszamy na finisaż do Muzeum Drukarstwa – podkreśla  Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Codziennie za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii docierają do nas ogromne ilości informacji, których nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać. Oprócz wszystkich sposobów komunikacji cyfrowej i satelitarnej, niepozornie istnieją plakaty – prastare formy przekazywania wiadomości. Swój złoty wiek przeżyły przed stu laty, a choć wielu prorokowało im rychły koniec, nie zniknęły, pomimo że muszą o swoje miejsce walczyć z city lightami i programowanymi wyświetlaczami ... Być może zmieniła się ich rola, lecz wciąż potrafią intrygować. Szczególnie, gdy pojawiają się w tak magicznym miejscu jak Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, w którym wciąż czuć klimat dawnych czasów. Dzięki temu, że udało się zachować typograficzną drukarnię z całym bogactwem czcionek, matryc, klisz chemigraficznych i drzeworytniczych, urządzeń i maszyn odlewniczych, urządzeń drukujących, pras dociskowych i urządzeń introligatorskich. 

Uczestnicy wystawy: 

Polska

Aleksandra Toborowicz , Tomasz Bierkowski, Marian Oslislo, Paweł Krzywda, Sławomir Iwański, Filip Iwański,  Krzysztof Iwański, Piotr Karczewski, Aleksandra Niepsuj, Karolina Grudzinska, Przemysław Hajek, Inga Kazmierczak, Jakub Balicki, Bogusław Balicki, Ewa Stanisławska Balicka, Tomasz Kipka, Stefan Lechwar  

Czechy

Filip Blažek, Martin Pecina, Jiří Toman, Filip Heyduk, David Březina, Veronika Burian (Typetogether),Ondřej Chorý, Marek Chmiel, Pavel Noga, Karel Míšek, Petr Štěpán (Studio Najbrt)

Słowacja

Marcel Benčík, Branislav Matis, Ondrej Gavalda, Emil Drličiak, Karol Prudil, Ján Filípek  

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: