Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tymek znów liderem Turnieju Czterech Skoczni

8-letni Tymek Cienciała reprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe broni tytuł zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni w Hinzenbach w Austrii.

Mimo swojego prowadzenia i kilku punktowej przewagi w generalce Turnieju Beskidzkim w Czechach, Tymek nie pojechał do Kozłowic (CZ) po puchar, po trzecim konkursie w Roznovie pod Radhostem, przeniósł się bowiem w nocy do Hinzenbach w Austrii, gdzie jako jedyny reprezentant Polski, walczył o utrzymanie tytułu zwycięzcy tego prestiżowego turnieju (w zeszłym roku Tymek wygrał wszystkie cztery edycje TCS 2015 dla dzieci: Hinzenbach, Bischofshofen, Reit im Winkl und Berchtesgaden).

Już w pierwszym konkursie, który został rozegrany na skoczniach HS-10 i HS-20 w Hinzenbach, chłopiec udowodnił, że zamierza powtórzyć rewelacyjne wyniki. Skacząc 18 i 17 metrów o prawie 15 punktów wyprzedził Niemca Bastiana Schmida, a o prawie 40 – Austriaka Maximiliana Vordereggera.

- Dzięki przychylności sponsora Ustronianki, Tymek od jutra będzie miał możliwości pozostania w Bischofshofen i udziału w treningach razem z dwoma synami Michaela Grubera - olimpijczyka i zdobywcy złotego medalu drużynowego w Kombinacji Norweskiej w Turynie 2006 – informuje Andrzej Cienciała, ojciec chłopca.

Kolejny konkurs najmłodszych w ramach tegorocznego TCS odbędzie się już 26 czerwca w Bischofshofen. Później rywalizacja przeniesie się do Niemiec – skoczkinie i skoczkowie powalczą w Reit im Winkl (17 września) oraz Berchtesgaden (24 września).


mat.pras./red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: