Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tylko do poniedziałku!

Ostatnie dni pozostały na złożenie projektu inwestycji, który byłby sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Cieszyna. Mieszkańcy miasta powiatowego po raz drugi mogą skorzystać z tej formy wpływania na sposób wydatkowania pieniędzy z budżetu.

Czasu na złożenie projektu nie zostało wiele - do 24 sierpnia. Wniosek na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 może złożyć każdy mieszkaniec Cieszyna, który uzyskał dla swojego projektu pisemne poparcie co najmniej 20 innych mieszkańców. - Obok opisu zadania, wymagane jest określenie szacunkowego kosztu jego realizacji, natomiast można dodatkowo opisać poszczególne działania w projekcie oraz załączyć mapy, szkice, ewentualnie posiadaną dokumentację techniczną. Formularze propozycji projektu oraz formularze list poparcia dla projektu są dostępne na stronie internetowej miasta Cieszyna www.cieszyn.pl, stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Cieszynie Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) www.bip.um.cieszyn.pl w zakładce pn. Budżet obywatelski oraz w formie papierowej w Punkcie Obsługi Klienta przy Rynek 1 w Cieszynie. W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłaszać można projekty inwestycyjne i remontowe o charakterze lokalnym i ogólnomiejskim, jak np. budowa chodnika, placu zabaw czy budowa ścieżki rowerowej, małej architektury, urządzenia miejsca rekreacyjnego itp. - informuje Urząd Miasta Cieszyna.

Do rozdysponowania jest 300 tys. zł. Jeden projekt może dostac maksymalnie 50.000 zł. W ubiegłym roku zgłoszono 15 projektów [Pisalismy: Winda, siłownia, kącik gier?]. Po weryfikacji oraz głosowaniu mieszkańców wybrano dwa zadania: Mini Strefa Sportu i Rekreacji na Osiedlu Piastowskim oraz Ogródki bez Granic na Wzgórzu Zamkowym [Pisaliśmy: Budżet obywatelski: wyniki].

Głosować na projekty po ostatecznej weryfikacji będzie można od 12 do 19 października 2015 roku. Zaś lista wybranych projektów zostanie ogłoszona do 20 listopada 2015 roku.

Zarządzenia w tej sprawie, potrzebne formularze itd. na stronie: www.bip.um.cieszyn.pl

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: