Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tydzień Kariery

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie zainicjowała powstanie nieformalnego partnerstwa trzech instytucji, które wspólnie opracowały działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Do partnerstwa przystąpiła również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skoczowie i Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery przebiegał będzie od 18-24 października. Organizowany przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych  i Zawodowych ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. W tym roku OTK odbywa się pod hasłem „W poszukiwaniu rozwiązań systemowych”.

- W ramach działań, które będą wdrażane w poszczególnych instytucjach, odbędą się różnego typu zajęcia warsztatowe, pogadanki, spotkania z przedstawicielami zawodów mundurowych, zajęcia z zakresu przedsiębiorczości. Ponadto trzy działania będą realizowane wspólnie: Dzień Otwarty,  Warsztaty z zakresu przygotowania do wejścia na rynek pracy „Absolwent na rynku pracy” prowadzone wspólnie przez doradcę PPP i PUP w szkole ponadgimnazjalnej oraz zajęcia w gimnazjum. Zajęcia prowadzone będą przez PPP Cieszyn jak i PPP Skoczów. Akcja zakończy się konkursem. Działaniami w ramach OTK zostanie objęta szeroka grupa odbiorców – dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe - informuje Małgorzata Krótki, pedagog z PPP w Cieszynie.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: