Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ty też możesz pomóc

To historia o Karolince Cziommer z Bażanowic. Jest chora i wymaga kosztownej rehabilitacji. Ale mamy dla Ciebie także dobrą informację: także Ty możesz jej pomóc.

Anna Wlazło: W Bażanowicach mieszka dziewczynka. Nazywa się Karolinka Cziommer. Pół roku temu okazało się, że zachorowała na guza pnia mózgu. Pierwsze symptomy stały się widoczne, kiedy w niewytłumaczalny sposób zmieniło się jej zachowanie. Rodzice zabrali ją do szpitala, gdzie otrzymała skierowanie na oddział onkologiczny. W Polsce takie schorzenie nie jest operowane. O całej sprawie dowiedzieliśmy się od znajomych, których dzieci uczęszczają do bażanowickiego przedszkola, byli tym nieszczęściem bardzo przejęci. W naszym Towarzystwie Miłośników Bażanowic stwierdziliśmy, że trzeba koniecznie pomóc rodzicom Karolinki, ponieważ jej leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

Agnieszka Podżorska: W tym celu, w połowie grudnia bieżącego roku powstał komitet „Okaż serce”. Zawiązaliśmy go specjalnie, by móc przeprowadzić zbiórkę publiczna środków przeznaczonych na ten cel. Działalność komitetu została rozpisana na lata 2010-2014.

Bogdan Podżorski: Komitet wywodzi się z Towarzystwa Miłośników Bażanowic. Składa się z sześciu członków – są to osoby z TMB oraz pracownice przedszkola.

Anna Wlazło: Nauczycielki przedszkola również bardzo angażują się w pomoc, to przecież ich wychowanka. Chcieliśmy pomóc jakkolwiek, jeszcze przed świętami. Zorganizowaliśmy koncert charytatywny, było niezwykle dużo chętnych by wystąpić. Występowały przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej, chóry. Chcieliśmy przyciągnąć uwagę jak najliczniejszej grupy widzów - by jak najwięcej osób dowiedziało się o sprawie i pomogło.

Agnieszka Podżorska: Koncert odbył się dziewiętnastego grudnia. Wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Wystąpiły dzieciaki z przedszkola, śpiewaczka operowa z Żor, zespół muzyczny „In Plus”, był nawet chór kościelny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Frekwencja znacznie przekroczyła nasze wyobrażenia i możliwości lokalowe. Część imprezy miała się odbywać w plenerze, niestety pogoda nie dopisała. Wszyscy woleli znaleźć się w środku, było więc naprawdę mnóstwo osób. Rodziców, dziadków, mieszkańców Bażanowic i nie tylko.

Anna Wlazło: Na zewnątrz można było skonsumować kiełbaskę, kaszankę. Były również ciasta upieczone przez naszych bażanowiczan. Poczęstunek był zupełnie za darmo. W zamian za to można było wrzucić datek do puszki. Największym zainteresowaniem cieszyły się domowe ciasta. Zadziałała magia świąt. Za kilka niewielkich kawałków ciasta goście wrzucali do puszek nawet 50 złotych. Udało nam się zebrać 13 600 złotych. Pieniądze te zostaną przelane na konto rodziców Karolinki. Potrzeby są jednak o wiele większe, podajemy zatem i tutaj numer konta.

Pieniądze można wpłacać: na konto rodziców Karolinki:
Rafał Cziommer
Mała Łąka 14, 43-400 Cieszyn
PKO BP SA 04 1020 1390 0000 6102 0041 2874
Proszę o dopisek: DLA KAROLINKI


Organizatorzy dziękują:

- Dzieci i nauczyciele z Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach
- Pani Dagmara Świtacz
- Ewangelicki Chór Mieszany z Kościoła św. Trójcy w Bażanowicach
- Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleszowskiej prowadzony przez Panią Lidię Lankocz
- Zespół IN PLUS
- Natalia Bukowska
- Grupa Taneczna ze Szkoły Tańca OpenTany

Szczególne podziękowania dla Automobilklubu Cieszyńskiego za okazane serce i duże zaangażowanie, dla OSP Bażanowice-za udostępnienie strażnicy, dla Copy art Cieszyn-Marek Morawiec za wydrukowanie plakatów.

Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasta, przekazali fanty, dokonali wpłat na konto i wrzucali pieniądze do skarbonek.

Dziękujemy również uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego za zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły i przekazanie ich na rzecz Karolinki, jak również dla Chóru Senior z Goleszowa za zbiórkę pieniędzy wśród uczestników chóru.

Chcesz wiedzieć więcej?

- tmbbazanowice.blogspot.com

- Fotoreportaż Patryka Kłody z "Koncertu dla Karolinki"

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: