Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

TURYSTYKA w Szkole Organizacji i Zarządzania od 22 lat

Wkrótce rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Na gimnazjalistów czeka wiele kierunków kształcenia. Na uwagę zasługuje m.in. OBSŁUGA RUCHU TURYSTYCZNEGO w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie ul. Mała Łąka 10.

Od 2012 roku nauka w SOIZ jest b e z p ł a t n a na wszystkich kierunkach przez cały cykl kształcenia.


Rozmawiamy z dyrektor szkoły Panią Barbarą Glet.


Od kiedy w Szkole Organizacji i Zarządzania istnieje kierunek obsługa ruchu turystycznego?

Uruchomiliśmy go 22 lata temu, kiedy powstawała Szkoła Organizacji i Zarządzania. Nauka na tym kierunku trwa obecnie 4 lata i kończy się zdobyciem zawodu technik obsługi turystycznej. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących potrzebnych do zdania matury uczniowie uczą się przedmiotów turystycznych, takich jak: geografia turystyczna, obsługa ruchu turystycznego, marketing w turystyce, obsługa informatyczna w turystyce. Możemy się pochwalić wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych i maturalnych.
Nasi absolwenci pracują w branży turystycznej w Polsce i za granicą. Cieszą się dobrą opinią ze względu na odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne zdobyte w szkole. Wielu z powodzeniem kontynuuje studia na kierunkach związanych z turystyką.


Dlaczego warto uczyć się turystyki w SOiZ?


Przez lata wypracowaliśmy skuteczny model nauczania. Mamy profesjonalną kadrę nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem. Na lekcjach panuje przyjazna, bezstresowa atmosfera. Klasy tworzymy małe, około 20 osobowe. Nauka języków obcych: angielskiego, niemieckiego, a na turystyce również włoskiego odbywa się maksymalnie w 10 osobowych grupach, więc skuteczność opanowania języków jest wysoka. Pracownie wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Dysponujemy bogatym zbiorem filmów o atrakcjach turystycznych Polski i świata. Poza tym uczniowie TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ w ramach młodzieżowych miniprzedsiębiorstw mogą prowadzić Szkolne Biuro Turystyczne SOIZ-TOUR.

Praktykę zawodową uczniowie odbywają w wybranych biurach podróży oraz w hotelach w Polsce i za granicą, głównie w Londynie. Wracają z bardzo dobrymi opiniami o swej pracy oraz propozycjami zatrudnienia w przyszłości. Szkoła uczestniczy w międzynarodowych programach: Comenius, Leonardo i Erasmus+ dzięki temu nawiązujemy współpracę z podobnymi szkołami za granicą: Hiszpania, Włochy, Austria, Grecja, Łotwa, Belgia. W czasie nauki uczniowie wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze, które sami przygotowują: układając program, kalkulując koszty, są pilotami i przewodnikami podczas zwiedzania, a po powrocie dokonują rozliczenia, poznając przepisy podatkowe. W tym roku szkolnym uczniowie pojechali na Pętlę Beskidzką, zwiedzali Śląsk Zaolziański, Wiedeń, Pragę a w czerwcu planują wyjazd do Krakowa.


Jakie warunki musi spełnić gimnazjalista, by zostać przyjętym na kierunek obsługa ruchu turystycznego?


Warunki i szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie www.soiz.pl, zakładka REKRUTACJA.
W SOIZ prowadzona jest elektroniczna rekrutacja, która rozpoczyna się 11 maja. Na stronie elektronicznego naboru są już dostępne informacje o ofercie szkoły.


W jaki sposób szkoła chce zachęcić gimnazjalistów do podjęcia nauki w SOIZ?


Dla uczniów interesujących się turystyką proponujemy CYKL WARSZTATÓW TURYSTYCZNYCH, które odbędą się w dniu 26.04 podczas DNI OTWARTYCH SZKOŁY oraz w dniu 07.05. Przygotowaliśmy również konkurs językowy, który odbędzie się w dniu 15.05 oraz wiedzy turystycznej w dniu 18.05.2015. Zwycięzcy konkursu zdobędą dodatkowe punkty uwzględniane podczas rekrutacji. Informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.soiz.pl.

Natomiast od lutego prowadzimy również WARSZTATY WOJSKOWE dla gimnazjalistów zainteresowanych logistyką i problematyką wojskową, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.


Na jakie kierunki SOIZ prowadzi jeszcze nabór?


Proponujemy kierunki cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem oraz szansą na dobrą pracę w przyszłości:
TECHNIKUM LOGISTYCZNE – klasa mundurowa oraz TECHNIKUM ORGANIZACJI REKLAMY.
Prowadzimy również nabór do LICEUM OGÓLNOKSZTĄŁCĄCEGO.

Serdecznie zapraszamy na DNI OTWARTE 26.04 oraz 27.04. Szczegółowe informacje www.soiz.pl

SOIZ TO SZKOŁA NAJLEPSZEGO WYBORU!


(Artykuł sponsorowany)

źródło: SOiZ
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: